Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy Laurze Średzińskiej wyróżnienia podczas XIX Festiwalu Młodych Wykonawców, który odbył się w minioną sobotę w Kętrzynie.
Festiwal Młodych Talentów
"Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa"
Dzisiaj odbyło się uroczyste podsumowanie powiatowego konkursu plastycznego zorganizowanego przez Powiatowa Straż Pożarną w Bartoszycach "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa". Naszą szkołę reprezentowały prace sześciu uczniów. Praca Ani Roman zajęła I miejsce, a Macieja Jaszczuka uzyskała wyróżnienie. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy.
"RAZEM W KLASIE"
- 2
W środę uczniów klasy IB odwiedziła p. Elżbieta Żuławska z Powiatowego Centrum Rozwoju i Edukacji W Bartoszycach. Pani Elżbieta przeprowadziła cykl zajęć integrujących grupę rówieśniczą. Dzieci chętnie uczestniczyły w jesiennych zabawach muzyczno-ruchowych oraz plastycznych, w czasie których wspólnie się bawiąc doskonaliły umiejętność pracy w zespole. Wspólna zabawa była świetną okazją do budowania pozytywnych relacji między pierwszoklasistami. Dziękujemy Pani Eli za interesującą lekcję.
Dzień Zdrowego Śniadania
- 38
7 listopada dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych obchodziły Dzień Zdrowego Śniadania. Z tej okazji śniadanie w przedszkolu wyglądało inaczej niż zwykle. Od samego rana przygotowywane zostały produkty, z których dzieci w trakcie śniadania komponowały pyszne i zdrowe kanapki. Na stole pojawiły się kolorowe warzywa, zdrowe wędliny oraz sery. Takie śniadanie daje dobry start na cały dzień, więc dzieci nabrały dużo energii i siły. Były to niezapomniane zajęcia dla przedszkolaków na temat zdrowego odżywiania.
Nocowanie w szkole czwartoklasistów
- 10
W piątek 8 listopada 2024r. klasy IV postanowiły przeżyć niezapomnianą przygodę! Zostawiliśmy nasze wygodne łóżeczka na jedną noc i zanocowaliśmy w szkole na materacach! Atrakcji było co niemiara! Rozgrywki w dwa ognie , piłkę nożną, gry planszowe oraz kahoot. Wieczorem zjedliśmy pyszną pizzę. Cała noc minęła nam bardzo szybko! Wspólnie spędzone chwile na pewno zostaną w naszej pamięci jako niezwykle ciepłe wspomnienia szkoły.
Gminne Obchody Święta Niepodległości
- 8
Dzisiaj nasi uczniowie wzięli udział w Gminnych Obchodach Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęliśmy Mszą Świętą za Ojczyznę, po której wspólnie przemaszerowaliśmy ulicami miasta, wzięliśmy udział w uroczystości wciągnięcia flagi na maszt i wspólnym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego oddając w ten sposób hołd wszystkim, którzy walczyli o wolność i niepodległość Polski. Szczególne emocje wzbudziły występy naszych uczennic, które na co dzień rozwijają swoje talenty wokalne na zajęciach w MGOK, a dzisiaj miały przyjemność wystąpić na scenie z panią Joanną Konrad.
Na zakończenie świętowania spotkaliśmy się na wspólnym pikniku, ciesząc się atmosferą jedności i radości.
Dziękujemy wszystkim Uczniom i Rodzicom za obecność!
Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole!
- 29
Tegoroczne obchody Święta Niepodległości rozpoczęliśmy wyjątkowo uroczyście już 8 listopada. Dzień ten upłynął pod znakiem wspólnej modlitwy i refleksji podczas mszy świętej w intencji Ojczyzny. Uczniowie klas III przygotowali wzruszający montaż słowno-muzyczny, który przypomniał wszystkim zebranym o trudnych, ale pełnych determinacji i poświęcenia dążeniach Polaków do wolności. Ich występ poruszył serca i skłonił nas do chwili zadumy nad historią naszego kraju.
Punktualnie o 11:11, włączając się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu”, cała społeczność szkolna, z dumą i wzruszeniem, wspólnie zaśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”. Było to piękne i wzniosłe zakończenie dnia, który upłynął pod znakiem patriotyzmu, wspólnoty i wdzięczności za wolność.Dziękujemy Uczniom, Nauczycielom Rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie tej pięknej uroczystości. Pielęgnowanie pamięci o naszej historii to ważna lekcja dla każdego z nas. ❤️🤍
Nasze przedszkolaki mimo, że nie są jeszcze uczniami aktywnie włączyły się w akcję Szkoła do Hymnu. Posłuchajcie....
Dotykam, mieszam, tworzę!
- 3
6 XI 2024r. w klasie II b odbyły się pierwsze warsztaty z sensoplastyki, poprowadzone przez panią Ewę Siedler mamę ucznia tej klasy. Sensoplastyka to niezwykła metoda, która pozwala najmłodszym rozwijać swoje zmysły i kreatywność poprzez zabawę z naturalnymi materiałami. Zajęcia miały na celu pobudzenie zmysłów między innymi dotyku, wzroku, a także wspieranie uczestników w odkrywaniu różnych struktur, faktur i konsystencji. Podczas zajęć dzieci same decydowały co utworzą. Wszyscy uczestnicy byli zachwyceni możliwością eksperymentowania – mieszali, ugniatali i formowali swoje własne ,,dzieła sztuki”, rozwijając przy tym umiejętności manualne, wyobraźnię i otwartość na nowe doświadczenia.
Zajęcia z sensoplastyki z pewnością pozostaną w pamięci dzieci jako wyjątkowe i wartościowe doświadczenie.
Pani Ewie serdecznie dziękujemy za fantastyczne zajęcia i czekamy na kolejną przygodę.
Zwierzaki-niecodzienni goście w szkole
- 2
W czwartek uczniowie klasy Ib mieli okazję spotkać się z niecodziennymi gośćmi w szkole, jakimi są zwierzęta domowe. Czworo uczniów przyniosło tego dnia swoich pupili, którymi opiekują się na co dzień. Jaś przyniósł świnkę morską o imieniu Dżordż, Olaf królika Tuptusia, a Julek i Lena pieski rasy chihuahua, Bellę i Rambo. Każdy z opiekunów przedstawił kilka informacji o swoim zwierzątku i opowiedział, jak się nim na co dzień opiekuje. Pozostali uczniowie chętnie słuchali i zadawali pytania. Każdy miał możliwość pogłaskać, wziąć na ręce, a nawet nakarmić zwierzątko. Dzień był bardzo udany. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za okazane zaangażowanie.
Mały Mistrz
- 3
Nasi Mali Mistrzowie zdobyli sprawność: Rowerzysta. Turysta. To umiejętność jazdy na rowerze oraz umiejętności z zakresu bezpieczeństwa w trakcie wycieczek. Sprawność ta pomaga w rozwijaniu umiejętności ruchowych na rowerze oraz orientacji oznakowania tras turystycznych.
Barwy Barcji
Uczniowie naszej szkoły z sukcesem zaprezentowali się w powiatowym konkursie recytatorskim "Barwy Barcji" zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji Serdecznie gratulujemy III miejsca Laurze Średzińskiej oraz wyróżnienia Karinie Sarnie i Jakubowi Potymko.
Jesteśmy z Was dumni
Obchody Gminnego Święta Niepodległości
Drodzy Uczniowie i Rodzice,
Zbliża się wyjątkowy dzień, w którym obchodzimy Święto Niepodległości – czas, by wspólnie uczcić naszą historię, przypomnieć sobie o wartościach, które zjednoczyły nasz kraj, i oddać hołd tym, którzy walczyli o wolność. To również doskonała okazja, abyśmy jako społeczność szkolna mogli przeżyć tę rocznicę w atmosferze radości i wspólnoty.
Zachęcamy Was serdecznie do aktywnego udziału 11 listopada w wydarzeniach, które zostały przygotowane przez nasz samorząd gminny. Czekają nas: Msza za Ojczyznę, przemarsz ulicami miasta, występy, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i wiele innych atrakcji.
Jest to świetna okazja, by wzmacniać poczucie wspólnoty i patriotyzmu. Liczymy na Waszą obecność – bo razem tworzymy historię!
Zachęcamy też do udziału w konkursie na najciekawszy kadr z obchodów, który oddaje atmosferę, barwy i ducha Święta Niepodległości pod hasłem „Nasza społeczność w akcji”
Zdjęcia przesyłamy na adres e-mail emila@zspsepopol.pl
Spośród nadesłanych zdjęć wyłonimy i nagrodzimy te najciekawsze.
Do zobaczenia na Święcie Niepodległości!
Szkolne Eliminacje Konkursu Recytatorskiego „Barwy Barcji”
- 11
4 listopada 2024r. w najmłodszej grupie wiekowej odbył się szkolny konkurs recytatorski pod hasłem ,,Barwy Barcji”. Przed jury oraz swoimi koleżankami i kolegami 14 uczniów zaprezentowało się deklamując przygotowane utwory poetów lokalnych: p. Teresy Bratek i p. Teresy Barszcz-Ward. Komisja w składzie p. Emila Deleżuch, p. Anna Podhalska oraz p. Julia Kwiatkowska uważnie przysłuchiwała się recytacji utworów. Spośród licznej grupy recytatorów I miejsce przyznano Laurze Średzińskiej uczennicy klasy IIb, II miejsce zajęła Karina Sarna – uczennica klasy IIIb, III miejsce – Jakub Potymko - uczeń klasy IIIa. Zwycięzcy będą reprezentować naszą szkołę w kategorii klas I-III w Powiatowym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną w Bartoszycach 7 listopada br. Gratulujemy laureatom konkursu szkolnego i życzymy powodzenia w eliminacjach finałowych.
Organizatorzy konkursu szkolnego: p. Anna Podhalska, p. K. Wierzbowska
Ostatnie pożegnanie
Dzisiaj pożegnaliśmy śp. Wacławę Sawicką emerytowaną nauczycielkę naszej szkoły.
Requiem æternam dona eis, Domine.
Et lux perpetua luceat eis: Requiescant in pace
Święto dyni
- 26
30 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy święto dyni. Z tej okazji zorganizowane zostały dwa konkursy w których, z dużym zaangażowaniem rodziców wzięły udział dzieci. Pierwszym konkursem, który został rozstrzygnięty był konkurs recytatorski ,, Jesienne wierszowanie" do którego zgłosiło się 15 dzieci z wszystkich grup przedszkolnych. Podczas konkursu przyznane zostały nagrody przez komisję w składzie pani Danuta Cybula, pani Kamila Naruszewicz, pani Julia Kwiatkowska. Wyłoniono sześciu laureatów.
Grupa wiekowa 3-4 latki:
l- Olga Sęk
ll- Blanka Frączek
IIl- Mikołaj Nałysnyk
Grupa wiekowa 5-6 latki:
l- Fabian Pyrcz
II- Kacper Guz
lll- Julia Zadworna
Wyróżnienie otrzymali Aleksandra Witek i Artur Iwańczyk.
Następnie został rozstrzygnięty drugi konkurs plastyczno-techniczny ,,Zabawna dynia". W konkursie wzięło udział 37 prac, wszystkie były bardzo pomysłowe i ładne. Komisja w składzie dyrektor pani Edyta Jurewicz-Bach, wicedyrektor pani Emila Deleżuch, pani Beata Morawska-Typa wyłoniła laureatów.
Grupa wiekowa 3-4 latki:
l- Gabriel Łojewski
II- Emilia Tabaka
III- Sebastian Grochal
Grupa wiekowa 5-6 latki:
I- Hania Mączyńska
II- lga Warcholak
III- Aleksandra Witek
Wyróżnienie otrzymali: Diana Grochal, Nikodem Klimuk, Szymon Nowicki, Jakub Kubicki.
Następnie przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, przygotowanie dzieci i chęć wzięcia udziału w organizowanych konkursach.
A dzieciom ogromne brawa za pamięć , odwagę i chęć wystąpienia dla większej publiczności.
Podziękowanie
- 5
Drodzy Uczniowie, Rodzice Szkolne Koło Wolonatiatu serdecznie dziękuje za Wasze zaangażowanie i wsparcie w tegorocznej akcji zbiórki zniczy przed Świętem Wszystkich Zmarłych. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać znicze, które dzisiaj zostały zapalone na opuszczonych grobach, mogiłach nauczycieli, pracowników naszej szkoły oraz zasłużonych mieszkańców Sępopola przypominając, że pamięć o tych, którzy odeszli, jest wciąż żywa.
Wasze wsparcie pokazuje, że społeczność naszej szkoły jest pełna empatii i otwarta na pomoc innym. Dziękujemy za każdy przyniesiony znicz i okazane serce.
Mistrzostwa Rejonu w Piłce Nożnej
We wtorek 29 października nasi uczniowie uczestniczyli w mistrzostwach rejonu II w piłce nożnej klas VII-VIII. Turniej zorganizowany został w Korszach. Po wyrównanych meczach zabrakło nam trochę większej precyzji, szczęścia w wykorzystaniu sytuacji bramkowych, które były. Zmagania zakończyliśmy na 4 miejscu. Dziękujemy za walkę i godne reprezentowanie naszej szkoły.
Warmińsko-Mazurski Tydzień Kariery
- 3
W dniach 21 - 27 października 2024r. na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego odbywały się wydarzenia w ramach Warmińsko-Mazurskiego Tygodnia Kariery 2024, któremu w tym roku przyświecało hasło EKO-KARIERA.Społeczność naszej szkoły również aktywnie włączyła się w te obchody. Uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział z zajęciach nt.: Znaczenia ekologii w planowaniu kariery zawodowej. Zapoznali się m.in. z takimi pojęciami jak: ekologia, zrównoważony rozwój, zielone zawody czy zielone miejsca pracy.Zorganizowano konkurs Zielone zawody, w którym zadaniem młodzieży było stworzenie przy użyciu technologii AI grafiki najtrafniej ilustrującej jeden z wylosowanych zielonych zawodów. W plebiscycie na najciekawszą grafikę zwyciężyłą praca uczniów N. Gorttalera i D. Macuka z klasy 7b, uzyskując 26% wszystkich głosów. Chłopcy wykorzystując ChatGPT przedstawili zawód inżyniera ogrodnictwa. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział.
Noc w Bibliotece Szkolnej
- 13
W dniu 25 października uczniowie klasy IIa wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Noc w Bibliotece Szkolnej". Było to niezwykłe wydarzenie, które dostarczyło uczestnikom wielu emocji i niezapomnianych wrażeń.
Jednym z głównych punktów programu była gra terenowa pt. "Szkolenie na tajnego agenta biblioteki". Uczniowie podzieleni na dwa zespoły mieli za zadanie rozwiązywać zagadki, które były ukryte w różnych lokalizacjach w szkole. Gra została zaprojektowana w taki sposób, aby tworzyć zagadkową trasę dla małych agentów. Dzieci musiały odnaleźć pierwszy list, który wskazywał miejsce ukrycia kolejnego, i tak dalej. Wśród zadań znalazły się: labirynt, wykreślanka, zaszyfrowane hasło. puzzle, wierszyki, klucze itp. Po rozwiązaniu wszystkich zadań i odkryciu wszystkich listów, uczniowie otrzymali odznaki i dyplomy "Super Tajnego Agenta Biblioteki".
Na kolację uczniowie mieli pizzę, która bardzo im smakowała. Po posiłku dzieci przygotowały sobie posłanie w bibliotece, a następnie wspólnie oglądały bajki na rzutniku z kliszy. Bajki były wyświetlane bez dźwięku, więc nauczyciele czytali teksty, co dodatkowo wzbogaciło doświadczenie dzieci i rozwijało ich wyobraźnię.
Noc w bibliotece zakończyła się w sobotę o godzinie 8 rano. Uczniowie wrócili do domów z uśmiechami na twarzach i mnóstwem miłych wspomnień.
Owocowa przygoda smaków w klasach II
- 17
Uczniowie klas II mieli okazję przygotować zdrowe i smaczne przekąski z owocowe w formie szaszłyków. Na początku zajęć poznali korzyści zdrowotne wynikające ze spożywania owoców oraz segregowali owoce na krajowe i egzotyczne. Poznawali je również różnymi zmysłami. Niektórzy uczniowie po raz pierwszy poznali smak kaki, czy też melona. Samodzielnie myli, obierali i kroili owoce, a następnie tworzyli własne kompozycje. Zajęcia miały na celu promowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz rozwijanie umiejętności manualnych i kreatywności. Dzieci uczyły się także współpracy i dzielenia się składnikami, co sprawiło, że wspólnie stworzyły prawdziwą, owocową ucztę.
Wspólna praca sprawiła dzieciom dużo radości, a zdrowe przekąski wszystkim smakowały.
Archiwum Aktualności