11 grudnia 2021r. obchodziliśmy 75. rocznicę powołania UNICEF, organizacji niosącej pomoc w sytuacjach kryzysowych. Katastrofy humanitarne, klęski żywiołowe, wojny i działania zbrojne najsilniej wpływają na zdrowie i życie dzieci. To przede wszystkim na pomocy najmłodszym skupia się UNICEF - chroni ich prawa i zabezpiecza przyszłość. W ciągu dziesięcioleci UNICEF pomógł milionom dzieci, tworząc dla nich właściwe warunki do życia i rozwoju, stawiając na pierwszym miejscu ich dobro, potrzeby i prawa. Od krótkoterminowej pomocy doraźnej, po długoterminowe programy rozwojowe, UNICEF pomógł zbudować nowe systemy opieki zdrowotnej i społecznej na całym świecie. Zapobiega rozprzestrzenianiu się chorób, zapewnia niezbędne usługi, edukację oraz tworzy bezpieczne miejsca dla dzieci i ich rodzin na całym świecie.Z okazji urodzin Klubowicze Unicef-u z naszej szkoły spotkali się, żeby przybliżyć sobie działalność tej organizacji oraz przygotować urodzinową kartę z życzeniami dla wszystkich osób zaangażowanych w działalność UNICEF.
Z najlepszymi życzeniami...
Warsztaty ozdób choinkowych w klasie II
- 1
Nawiązując do tradycji bożonarodzeniowych drugoklasiści wzięli udział w warsztatach plastycznych, które odbyły się 9 grudnia. W tym dniu sala lekcyjna zamieniła się w pracownię plastyczną, w której ,,wyczarowane” zostały ozdoby choinkowe. Każdy uczeń miał możliwość własnoręcznie wykonać: Mikołaja, bombkę, muffinkę czy gwiazdkę. Wykonane ozdoby z pewnością ozdobią domowe drzewka uczestników oraz posłużą do dekoracji świerków na klombach w mieście, gdyż część uczniów przeznaczyła swoje dekoracje na konkurs gminny zorganizowany przez Urząd Miejski w Sępopolu. Wspólna praca nie tylko dostarczyła dużo radości, pozwoliła twórczo spędzić czas, była dobrą zabawą, ale również wprowadziła nas w przedświąteczny nastrój.
Dziękujemy wszystkim rodzicom za środki finansowe na zakup potrzebnych materiałów wykorzystanych podczas warsztatów.
Jednak szczególne podziękowania składamy osobom, które czuwały nad organizacją i przebiegiem warsztatów: mamie Patrycji i rodzicom Antka.
Dzieje się:)
Jeżeli jesteście ciekawi co się dzieje w III b, to zapraszamy do oglądania kroniki klasowej, prowadzonej przez Krzysztofa -ucznia tej klasy
https://mayc0w.webwave.dev/
Konkurs u najmłodszych
- 10
We wtorek, 7 grudnia odbył się w naszym przedszkolu konkurs recytatorski zorganizowany z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. W konkursie wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego oraz grup 3-5 latków. Każdy występ nagradzany był dużymi brawami, a ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa w konkursie wraz z symboliczną niespodzianką. Laureaci konkursu otrzymali nagrody i dyplomy. Podczas obrad komisji konkursu, w składzie: Pani Dyrektor i ksiądz Krzysztof Cyran, wyłoniono sześciu laureatów: Grupa wiekowa 3 i 4 latków: I miejsce – Marcelina Balińska II miejsce – Lena Koziej III miejsce – Antoni Bukiel Grupa wiekowa 5 i 6 latków: I miejsce – Laura Średzińska II miejsce – Adrian Matuszyk III miejsce – Karina Sarna Wyróżnienie otrzymali: Karolina Moczydłowska, Maja Stefańska, Tobiasz Czeczko, Marianna Komajda, Julia Gadomska. Bardzo dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w nauczenie dzieci wierszy. Dziękujemy dzieciom za ciekawe interpretacje wierszy, za wytrwałość w ich opanowaniu pamięciowym i odwagę, jaką dzieci wykazały występując przed publicznością.
„Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć”
- 4
Uczniowie klasy IIIb gościli na zajęciach pielęgniarkę szkolną p. Iwonę Pszczołowską, która przypomniała wszystkim, jak ważne jest codzienne dbanie o higienę osobistą, szczególnie mycie rąk. Podczas przeprowadzonej pogadanki uczniowie nabrali przekonania, że stan naszego zdrowia w dużej mierze zależy od nas samych. W czasie spotkania uczniowie dowiedzieli się, że stosowanie profilaktyki to główny cel dbania o własne zdrowie. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali i zadawali pytania. Była to ciekawa lekcja, która dostarczyła uczniom wiele ciekawych informacji. Bardzo dziękujemy pani Iwonie za ciekawą prelekcję, podczas ktorej przekazane zostały przydatne wskazówki dotyczące zasad zdrowego stylu życia. Mamy nadzieję, że będą one wykorzystywane w życiu codziennym.
Krystyna Wierzbowska
"Nocne Mikołajki w szkole"
- 3
W miniony weekend uczniowie klasy VIII a zorganizowali Nocne Mikołajki w szkole. Uczniowie podsumowali realizowany od października ogólnopolski projekt edukacyjny „Mutyzm wybiórczy- o lęku bez leku”, przystroili choinkę- wprowadzając nastrój świąt. Posileni pizzą udali się na „ wojnę na śnieżki”, która zakończyła się ulepieniem bałwana na kortach.Następnie uczestniczyli w wielu grach i zabawach integracyjnych, noc zakończyła się seansem filmowym.
Czysta woda-zdrowia doda
- 7
W ramach promocji zdrowego trybu życia, zdrowego żywienia oraz ruchu uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach pt. Czysta woda - zdrowia doda. Celem przeprowadzenia zajęć było:-doskonalenie wiedzy uczniów na temat funkcji wody w organizmie ludzkim.-zobrazowanie ilości cukru w napoju gazowany, soku warzywno-owocowym, wodzie smakowej, czystej wodzie.-zanalizowanie składu napoju gazowanego, soku warzywno-owocowego, wody smakowej oraz mineralnej pod kątem ilości dodanego cukru.
Pasowanie na przedszkolaka
- 1
Działo się, oj działo w grupie naszych 3-4 latków. Dzisiaj odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Podczas uroczystości grupa maluszków przyjęła nazwę: PRZYJACIELE MYSZKI MIKI. Zapraszamy do obejrzenia programu artystycznego w wykonaniu dzieci.
Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka 2021
- 1
Tradycją naszej szkoły stało się świętowanie Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, który przypada co roku 20 listopada. To świetna okazja aby przybliżyć wszystkim ideę powstania Konwencji o prawach dziecka oraz pochylić się nad problemami z jakimi borykają się dzieci w różnych zakątkach świata.
W tym roku świętowaliśmy 22 listopada oczywiście w kolorze niebieskim. Tegoroczne obchody miały szczególny wymiar z uwagi na nasze uczestnictwo w akcji „Miś nie bij mnie – kochaj mnie.” W wyjątkowy sposób chcieliśmy zwrócić uwagę uczniów i dorosłych na przestrzeganie prawa dzieci do życia bez przemocy.
Wychowawcy w czasie godzin wychowawczych poruszali tematykę związaną z Konwencją praw dziecka wykorzystując materiały udostępnione przez Unicef. Dziękujemy wszystkich, którzy aktywnie włączyli się w to przedsięwzięcie
Uczniowie zapraszają
Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów wraz z rodzicami (dziadkami, ciociami, wujkami, rodzeństwem) do wspólnej zabawy. W ramach Ogólnopolskiej Kampanii "Lajk dla poprawnej polszczyzny" organizujemy Dyktando Rodzinne. Odbędzie się ono 30 listopada (wtorek) o godzinie 13:30 (siódma lekcja) w sali nr 15.
Pod spodem znajduje się tekst do poćwiczenia:)
Raz po raz hoża mucha, co skrzętnie stroniła od krzykliwego towarzystwa pszczół i niezbyt grzecznych trzmieli, pakowała chyżo swe kuferki i wyjeżdżała na urlop. Wówczas harmider ludzi i piski kół nie nastręczały jej problemów. W międzyczasie wszak wiele się zmieniło. Trzeba było zdążyć wsiąść do autobusu i nie zostać zmiażdżonym przez drzwi lub niechybnie rozdeptanym. Choć nic nierobienie sprawiało przyjemność, wyczekawszy na akuratny moment, niezrażona błahym niepowodzeniem nasza bohaterka w okamgnieniu przystąpiła do sforsowania przeszkód niczym Bonaparte, walcząc w niezwyciężonej walce pod Waterloo. Gdy ni stąd ni zowąd znalazła się pod poręczą, odetchnęła z niekłamaną ulgą. „Cóż począć?” – intensywnie myślała. Taka dawka przeżyć nie byłaby dla niej obojętna. Muszka osunęła się na kapelusz pewnej wpółżywej ze zmęczenia staruszki, poznanianki z krwi i kości, i po prostu żachnąwszy się, zasnęła. Wkrótce odurzyły ją cudownie harmonijne zapachy zjełczałego oleju. Na co dzień jego ciemnobrunatne plamy rozpościerały się na obskurnych obrusach jadłodajni „Żarełko”. „Na pewno mnie oczy nie mylą? Zwariuję ze szczęścia!” – krzyczał w muszce wewnętrzny głos. Pierwszym łupem padł, jakby nie patrzeć, nienagannie wyglądający hot-dog. Jako że konsumujący dżentelmen zauważył intruza, żwawo zamachnąwszy się, odgonił krążącą wokół przerażoną wczasowiczkę, krzycząc „ Ożesz ty! Na pohybel z tobą!” Znienacka wysunęła się mu z bułki parówka, a to spowodowało niemały chaos. Mucha kontynuowała bój, myśląc: „Co za hultaj, co za chuligan!” W końcu upatrzyła sobie hiperhamburgera, trzymanego przez mężczyznę o krótkiej szyi i przerośniętych mięśniach. Byłby nie dostrzegł muszki, bo krótkowzroczność i niepohamowany apetyt skupiały jego uwagę na bułce oprószonej nasionami chia, ale gdy owad podgryzał mu nie najświeższe mięso z rostbefu, ścisnął go bułką, a następnie unurzał w chrzanowo- żurawinowym sosie. Nasza sponiewierana superbohaterka nie wahając się, wyślizgnęła się z pułapki. W kałuży po oranżadzie dokładnie umyła skrzydełka i łapki. Schludna i rześka postanowiła już więcej nie utrudniać spożywania posiłków. Na pewno o niesłychanych przygodach humorzastej muchy długo jeszcze będzie wrzało wśród skrzydlatej braci
Edukacja ekologiczna ze Swojakami
- 12
Klasy trzecie przez okres dwóch miesięcy realizowały program edukacyjny „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”, który miał na celu pokazać dzieciom piękno polskiej przyrody oraz gatunków zwierząt, które należy szczególnie chronić. Uczniowie otrzymali pakiet startowy zawierający narzędzia motywujące uczniów do odkrywania natury i spędzania czasu na świeżym powietrzu wraz z rodzicami. W Dziennikach Troskliwego Odkrywcy zbierali naklejki-odznaczenia za wykonanie zadań związanych z obserwacją przyrody. Dla najbardziej wytrwałych, którzy wykonali wszystkie zadania, nagrodą są maskotki z kompletu Gangu Swojaków.
Nie bij mnie-kochaj mnie
Szkolne Koło Wolontariatu przyłączyło się do akcji „MIŚ Kochaj mnie- nie bij mnie”. Przedsięwzięcie zostało objęte patronatem Pani Burmistrz Ireny Wołosiuk. Celem tej społeczno- edukacyjnej akcji było zwrócenie uwagi środowiska lokalnego na problem przemocy wobec dzieci, uwrażliwienie mieszkańców na krzywdę najmłodszych oraz wskazanie możliwych sposobów reagowania. Akcja splotła się z obchodami Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. W siedmiu punktach w naszym mieście można było zobaczyć instalacje stworzone z pluszaków symbolizujących krzywdzone dzieci oraz plakaty z informacjami wskazującymi możliwe sposoby reagowania na sygnały przemocy wobec najmłodszych. Każdy mógł również zabrać ze sobą najważniejsze numery telefonów alarmowych i infolinii świadczących pomoc ofiarom przemocy. Instalacje zostały umieszczone m.in. w przedszkolu, w szkole, Urzędzie Miasta, w MGOPS-ie, w sklepach spożywczo- usługowych „HASPOL” i „Pod Dębem” oraz w aptece „Melisa”. Dziękujemy właścicielom lokali za przyłączenie się do akcji i udostępnienie nam przestrzeni. Mamy nadzieję, że dzięki temu przedsięwzięciu udało nam się zwrócić uwagę naszych mieszkańców na problem przeciwdziałania przemocy wobec dzieci.
#TO(działa)MY
- 32
„EKOmisja” to tytuł projektu społecznego realizowanego przez uczniów Szkolnego Koła Wolontariatu w ramach II edycji akcji Unicef pod hasłem „TO(dział)MY”. Projekt ma charakter proekologiczny jego celem jest uwrażliwianie dzieci na problemy ochrony środowiska. W szczególności zależy nam aby zwrócić uwagę naszych młodszych kolegów i koleżanek na problem globalnego ocieplania klimatu i wskazywanie możliwych sposobów dbania o najbliższe środowisko tj. segregacja śmieci, oszczędzanie wody i energii, minimalizowanie emisji gazów cieplarnianych.
Jednym z etapów naszego projektu było opracowanie scenariuszy zajęć edukacyjnych poszerzających wiedzę i umiejętności najmłodszych uczniów naszej szkoły oraz przedszkolaków w zakresie dbania o naszą planetę. Układaliśmy m.in. wierszyki mające na celu przybliżenie dzieciom zagadnienia segregacji śmieci. Przeprowadziliśmy zajęcia warsztatowe pod tytułem „Mali przyjaciele przyrody” w dwóch grupach przedszkolnych oraz w klasach I-III. Dzieci uczyły się segregowania śmieci oraz wskazywali możliwe sposoby nadawania drugiego życia śmieciom tj: budowanie wieży, gra w kapsle. Zajęcia bardzo podobały się naszym młodszym kolegom. Wszyscy zasłużyli na odznaki przyjaciela ziemi.
Boty, Trole i Fake Newsy
- 1
Boty, Trole i Fake Newsy- brzmi tajemniczo? To tytuł warsztatów w jakich uczestniczyli uczniowie klas siódmych i ósmych. W czasie spotkania online z Panią psycholog B. Zegler z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Bartoszycach uczniowie doskonalili umiejętność krytycznego myślenia i weryfikowania informacji internetowych.
Wiem, czuję, rozumiem
- 3
Wiem, czuję, rozumiem to temat warsztatów, w których dziś uczestniczyli uczniowie kl. IIIa i IIIb. Uczniowie doskonalili umiejętność nawiązywania serdecznego kontaktu z kolegami i koleżankami, dostrzegania, że jesteśmy różni i przez to wyjątkowi. Warsztaty poprowadziły p. L. Grzelak i p. E. Żuławska - specjalistki z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Bartoszycach.
Szkoła do Hymnu
Tak, jak co roku nasza szkoła włączyła się do akcji Szkoła do Hymnu. Ze względu na reżim sanitarny tym razem przedszkolacy i uczniowie wykonali Mazurka Dąbrowskiego w swoich klasach. Zobaczcie krótką relację z niektórych klas.
Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole
- 88
Z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dzisiaj wiele się wydarzyło. Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w uroczystej Mszy za Ojczyznę z udziałem władz samorządowych naszej gminy. W trakcie nabożeństwa czwartoklasiści zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, przypominając najważniejsze wydarzenia roku 1918. Po powrocie do szkoły przedstawiciele klas IV-VI rywalizowali w terenowej grze szkolnej pod hasłem „Niepodległa”. Postępując zgodnie z instrukcją musieli odszyfrować miejsca, gdzie zostały ukryte dla nich zadania, rozwiązać je i zdobyć kod do szyfru. Wszystkie zespoły poradziły sobie z wyzwaniami (a nie były proste😊) i uzyskały tytuł Młodych Patriotów. Najszybsi byli reprezentanci VI a.
Najstarsi uczniowie, czyli siódmo i ósmoklasiści wykorzystując TIK, rywalizowali ze sobą w konkursie „Polskie drogi do niepodległości”. Zespoły z poszczególnych klas musiały wykazać się wiedzą dotyczącą polskich powstań narodowych i I wojny światowej. Ku zaskoczeniu jury I miejsce ex aequo zajęły drużyny klasy VII a i VII b. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Oczywiście w obchody jutrzejszego święta byli zaangażowani również najmłodsi nasi uczniowie. Ich zadaniem było przygotowanie klasowych plakatów pod hasłem „Kocham Cię Ojczyzno”. Powstały bardzo interesujące prace. Nasi uczniowie kochają Polskę za jej przyrodę, zabytki, za ciekawych ludzi, a nawet za to, że mogą chodzić do szkoły. 😊
O 11.11 przedszkolacy i uczniowie w swoich klasach odśpiewali hymn w ramach ogólnopolskiej akcji Szkoła do Hymnu.
To był udany, pełen wrażeń i emocji dzień rozwijający postawę patriotyczną wśród naszych uczniów.
A to nie koniec zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w "Biało-czerwony Sępopol dla Niepodległej", o której można się dowiedzieć ze wcześniejszego postu z naszej strony.
Akcja Biało-Czerwony Sępopol dla Niepodległej
Zapraszamy wszystkich do udziału w projekcie Biało-czerwony Sępopol dla Niepodległej. Akcja polega na udekorowaniu swojego domu, mieszkania biało-czerwonymi barwami, zrobieniu zdjęcia i umieszczeniu go pod postem na naszej stronie Historycy SP Sępopol. Link do postu poniżej:
Każdy, kto umieści zdjęcie może liczyć na nagrodę niespodziankę:)Zapraszamy:)Historycy SP Sępopol
Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania
- 19
8 listopada uczniowie klas I-III włączyli się w akcję ogólnospołeczną Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem święta jest promowanie nie tylko wśród najmłodszych zdrowego jedzenia, dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, a także przekazywanie informacji o konsekwencjach złej diety. W tym dniu wychowawczynie zorganizowały na jednej z przerw międzylekcyjnych wspólne spożywanie drugiego śniadania, podczas którego nie zabrakło owoców i warzyw. Uczniowie już wiedzą, że zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna to przede wszystkim inwestycja w prawidłowy rozwój układu odpornościowego każdego człowieka.
Opiekun grupy wiekowej
Krystyna Wierzbowska
Nasze sukcesy w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł
Miło nam poinformować, że nasi uczniowie Wojnowska Z., Kołowrocki B., Runiewicz O, Kozieł K., Klimuk J., i Pawłowska G. zostali wyróżnienie na szczeblu ogólnopolskim w konkursie plastyczno- literackim Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie i otrzymali nagrody książkowe. Koziej Fabian zdobył tytuł laureata i otrzymał nagrodę główną- głośnik JBL. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach kampanii, która rozpocznie się wiosną:)
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie