• Już wakacje...

          • Wczoraj nasi ósmoklasiści, a dzisiaj uczniowie klas I -VII uroczyście zakończyli rok szkolny 2021/2022. Nie obyło się bez nagród, wyróżnień i podziękowań. Tytuł Absolwenta Szkoły Podstawowej i nagroda ufundowana przez Burmistrza Sępopola powędrowały na ręce ucznia kl. VIII a Henryka Pioruna. Tytuł Ucznia Roku i nagrodę ufundowaną przez Radnych Miejskich otrzymała Wiktoria Stelmach z kl. VIII b

            Serdecznie gratulujemy!

            Rozpoczęły się długo wyczekiwane wakacje. W związku z tym… Życzymy całej społeczności naszej szkoły, aby nadchodzące wakacje były radosne, ciekawe, słoneczne a przede wszystkim bezpieczne, by sprzyjały poznawaniu ciekawych miejsc i zawieraniu nowych przyjaźni.
            Życzymy by wakacje były czasem zasłużonego i efektywnego wypoczynku, byśmy wszyscy mogli nabrać sił, zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym.


            Do zobaczenia we wrześniu :)

             

          • Ognisko II a

          • Na dzień przed zakończeniem roku szkolnego, w wakacyjnym nastroju, uczniowie 2b  spotkali się na wspólnym ognisku klasowym. Rozpoczęło się tradycyjnie od pieczenia kiełbasek, po czym wszyscy  uczestniczyli w konkurencjach sportowych, które dostarczyły mnóstwo radości.  Tym razem liczyła się nie wygrana, ale wesoła zabawa. Nie zabrakło też zdjęć z wykorzystaniem foto budki.

                Uczniowie miło spędzili czas na łonie natury, tym bardziej, że dopisała słoneczna pogoda.

             

            Dziękujemy p. Rafalskiej, p. Kowalczykowi, p. Kruszewskiej,  p. Radziulewiczowi

            i p. Kubickiemu za pomoc w zorganizowaniu ogniska.

             

            Wychowawczyni  M.Płatek

             

          • Certyfikat

          • Jesteśmy dumni. Dzisiaj nasza szkoła i koordynatorzy projektu otrzymali Certyfikaty udziału w ogólnopolskiej kampanii: "Przytul się do drzewa", o której pisaliśmy w jednym z wcześniejszych postów. Serdecznie gratulujemy!

          • „Edukacja włączająca w mojej szkole”,

          • Gratulujemy Amelii Emilianów i członkom naszego Szkolnego Koła Wolontariatu.

            Dzisiaj w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. Kawalerów Maltańskich w Bartoszycach rozstrzygnięto konkurs powiatowy „Edukacja włączająca w mojej szkole”, zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Bartoszycach oraz Specjalistyczne Centrum Wspierające Edukację Włączającą w Bartoszycach, w ramach kampanii informacyjnej.

            Nasi uczniowie zajęli I miejsce, tak jak wszyscy uczestnicy konkursu ze względu na to, że nadesłane prace były niezwykle interesujące, ciekawie wykonane, są mocno związane z ideą edukacji włączającej w przedszkolach i szkołach ogólnodostępnych.

             

          • Międzynarodowy projekt edukacyjny „ Emocja”

          • W roku szkolnym 2021/2022 wszystkie grupy przedszkolne realizowały międzynarodowy projekt edukacyjny „ Emocja”

            Projekt ten miał za zadanie wprowadzanie uczniów w świat wartości, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia. Formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób. Ukierunkowanie dziecka ku wartościom.  Kształtowanie inteligencji emocjonalnej u dzieci, rozpoznawania swoich uczuć i innych. Wielokierunkowy rozwój dzieci, kształtowanie kreatywności, odpowiedzialności, empatii , przełamywanie barier. Integracja środowiska szkolnego. Zacieśnienie współpracy ze środowiskiem lokalnym. Ciekawa realizacja podstawy programowej i programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły. Promocja szkoły w środowisku lokalnym i szerszym (projekt ma zasięg międzynarodowy

          • Projekt Edukacyjny Dzieci gotują

          •  W roku szkolnym 2021/2022  wszystkie grupy przedszkolne realizowały ogólnopolski projekt edukacyjny „ Dzieci gotują”.

            Głównym celem niniejszego projektu było rozwijanie  kreatywności i twórcze działania dzieci  oraz wyrobienie dobrych nawyków żywieniowych. Dodatkowo była to możliwość zapoznania dzieci z tradycyjnymi, regionalnymi przysmakami Polski. Poprzez ten mały gest budowaliśmy  postawę patriotyczną oraz przybliżyliśmy wiedzę na temat regionów naszego kraju.

          • Ósma a wycieczce :)

          • W dniach 8-10 czerwca uczniowie klasy 8a odbyli wycieczkę klasowa do miejscowości Kulka. Tematem przewodnim wyjazdu była " Mazurska przygoda". Na uczniów czekało bardzo wiele atrakcji. Największą popularnością cieszył się paintball oraz quady. Uczniowie mogli spróbować również jazdy na segway'u oraz wędrówki w kuli wodnej- waterball. Wiele emocji wzbudziła nocna gra terenowa  "Mafia" , wspinaczka po wieży ze skrzynek. Uczniowie mogli sprawdzić swoje przygotowanie do przetrwania w lesie podczas zajęć z survivalu a także sprawność fizyczną na parku linowym. Oprócz tych wielu emocjonujących zajęć mieli również czas na relaks- rowerki wodne i ognisko. Agnieszka Szyndler

          • Żegnaj wiosno- witaj lato!

          •            Uczniowie klasy II w ramach edukacji przyrodniczej przygotowali inscenizację ,,Niewielki, ale śliczny Wiosenny Teatrzyk Ekologiczny”, którą obejrzeli  uczniom klasy I.  Uczniowie obu klas mieli okazję zastanowić się nad  tym jaki mamy wpływ na naszą planetę oraz jej przyszłość. Pierwszoklasiści po wysłuchaniu utworu potrafili odpowiedzieć na pytania: Jak należy dbać o środowisko?  Czego nie wolno robić i dlaczego to takie ważne?   

                      Przedstawienie było ciekawą formą lekcji przyrody, a uczniowie klasy II mieli okazję wykazać się  swoimi umiejętnościami recytatorskimi.

          • Letnie, rodzinne rozgrywki sportowe

          • Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. To czas, w którym nie tylko oczekujemy na wakacje, ale czas wspólnych spotkań i zabaw przy ognisku. Pierwszy dzień lata uczniowie klasy IIIb postanowili spędzić na sportowo wraz ze swoimi rodzicami. Była to również okazja do podsumowania realizowanych projektów: dwuletniego programu profilaktycznego Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej oraz rocznego projektu edukacyjnego "Czytam z klasą - Lekturki spod chmurki". Pani pedagog oraz pani Ania przygotowały uczniom piękne dyplomy. Rodzice zaś zorganizowali ognisko, przy którym wszyscy świetnie się bawili. Były konkurencje sportowe wraz z ich udziałem. Mieszane drużyny rywalizowały ze sobą w takich zawodach jak: skoki w workach, bieg z jajkiem, rzuty woreczkami do celu, przeciąganie liny i najbardziej wyczekiwane przez dzieci dwa ognie. Po wyczerpujących zabawach piekliśmy kiełbaski, które zjedliśmy z apetytem. W foto budce można było zrobić pamiątkowe zdjęcie.  Czas mijał bardzo wesoło i szybko, aż żal było opuszczać miejsce zabawy. Dziękuję rodzicom moich uczniów za zorganizowanie ogniska i czynne uczestnictwo w konkurencjach sportowych.

            wychowawca: Krystyna Wierzbowska

             

          • To nas cieszy ...

          • Serdecznie gratulujemy uczniom z naszego przedszkola, którzy wzięli udział w  IV Ogólnopolskim Przeglądzie Bajki Logopedycznej organizowanym w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki Logopedycznej we Wrocławiu.

            Nasi 6-latkowie: Miłosz Witek, Alan Szulżycki, Franciszek Grabiński, Zuzanna Gwóźdź oraz Karina Sarna przygotowali pracę plastyczną to zgłoszonego tekstu pt. „Wyjście do kina” autorstwa P. Kamili Naruszewicz. Twórczość naszych autorów została doceniona i wyróżniona. Praca plastyczna naszych przedszkolaków prezentowana była na wystawie w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej, a tekst czeka na publikację w Internecie.

          • Dzień Dziecka w przedszkolu

          • 14 czerwca w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dziecka.  Uśmiechu i radości nie było końca. Pomimo brzydkiej pogody wszystko zostało zrealizowane . To był dobry dzień 

          • Wizyta w lesie

          • 15 czerwca klasa Ia uczestniczyła w akcji sprzątania lasu pod nadzorem leśnika pana Mateusza. Była to też okazja do przypomnienia wiadomości na temat drzew, które można najczęściej spotkać w okolicznych lasach i obserwacji zwierząt zamieszkujących las. Na zakończenie spotkania uczniowie mieli poczęstunek i czas na wspólne zabawy integrujące zespół.

          • Koło przyrodnicze

          • Podsumowaniem zajęć teoretycznych i praktycznych kółka przyrodniczego w klasie I a był konkurs wiedzy przyrodniczej Mali Przyrodnicy. Zwyciężczyniami zostały: I miejsce Julia Kołowrocka, II miejsce Maja Wieszun, III miejsce Aleksandra Rybińska.

          • Klasy trzecie w mazurskim safari

          • Uczniowie klas trzecich postanowili poobcować z naturą i dzikimi zwierzętami. W tym celu wyruszyli na wycieczkę do Parku Dzikich Zwierząt położonego w Puszczy Piskiej. Jest to wyjątkowy park, gdzie bezpiecznie można podejść i dotknąć dużej części jego mieszkańców należących do gatunków dzikich zwierząt. Chociaż pogoda nas nie rozpieszczała, ochoczo przemierzaliśmy teren parku wypatrując łosia, wilka, rysia czy puchacza. Większość zwierząt w Parku jest oswojonych i zaprzyjaźnionych z człowiekiem, stąd też mogliśmy wejść do niektórych gatunków na ich obszerne wybiegi pogłaskać je i podziwiać z bliska. Dotyczy to np. danieli, saren, osiołków. W zachwyt wprawiły nas pawie indyjskie. Przewodnik, oprowadzając nas, opowiadał o poszczególnych  zwierzętach i ich zwyczajach. W bardzo krótkim czasie uczniowie otrzymali sporą dawkę wiedzy.

            Krystyna Wierzbowska

          • Przytul się do drzewa ...

          • Uczniowie klasy pierwszej, tak jak ich starsi koledzy, wzięli udział  w kampanii PRZYTUL się do DRZEWA, W geście przytulenia się drzewa chcieli zamanifestować, że sprzeciwiają się celowym podpaleniom lasów!

          • Z profilaktyką za pan brat w Szkole Podstawowej w Sępopolu

          • 10 czerwca 2022r. w Szkole Podstawowej w Sępopolu odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkiego projektu profilaktycznego pn. „Profilaktyka Smyka – Na ratunek Poli”. W spotkaniu uczestniczyła Pani Burmistrz Urzędu Miejskiego w Sępopolu, przedstawiciele służb mundurowych: Kierownik Posterunku Policji asp. szt. Pan Rafał Słupianek, dzielnicowy sierż. szt. Pan Marcin Kabelis oraz Pani Dyrektor Edyta Jurewicz-Bach i Wicedyrektor Pani Emila Deleżuch.

            Projekt został zainicjowany przez Warmińsko-Mazurską Policję, zaś przystąpienie uczniów z naszej szkoły odbyło się dzięki Pani Burmistrz Ireny Wołosiuk, która pozytywnie odniosła się do założeń projektu i przekazała pakiety do prowadzenia zajęć.

            W drugim półroczu dzieci z grupy zerowej oraz uczniowie klas I-III poznawali przygody małej Poli, która na własnym przykładzie wskazywała dzieciom, w jaki sposób unikać zagrożeń w niebezpiecznym świecie. Podczas spotkania został przeprowadzony konkurs pięknego czytania wierszy z książki p. Jolanty Sorkowicz  „Na ratunek Poli”. I miejsce zajęła Małgorzata Siemaszko, II miejsce-Antoni Puczko, III miejsce – Zuzanna Lech. Uczniowie również uczestniczyli w quizie dotyczącym bezpieczeństwa na co dzień. Wykazali się nie lada dobrą znajomością. Wiedzą jak powinien zachowywać się pieszy, znają numery alarmowe, podają zasady zachowania w sytuacji niebezpieczeństwa, wiedzą, gdzie są bezpieczne miejsca do zabawy. Mając na uwadze zbliżające się wakacje, Pan dzielnicowy przypomniał dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w górach, nad wodą, w lesie i na drodze.

            Na zakończenie spotkania uczniowie zaprezentowali gościom piosenkę, która towarzyszyła im przez okres realizacji projektu. Dzieci z grupy zerowej i klas trzecich otrzymali dyplomy ukończenia projektu, który spotkał się z pozytywnym odbiorem przez nauczycieli i uczniów. Mamy nadzieję, że na pewno zaowocuje właściwymi postawami wśród dzieci.

             

            Opiekun grupy wiekowej Krystyna Wierzbowska
             

          • Cała Polska czyta dzieciom

          • W ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom z cyklu „Polscy autorzy dla klimatu”, dnia 3 czerwca w Bibliotece szkolnej gościliśmy uczniów klasy IIa. Spotkanie rozpoczęliśmy od wysłuchania wiersza J. Tuwima pt.„Lokomotywa” czytanego w języku ukraińskim przez panią Olgę. Następnie wybraliśmy się na ścieżkę dydaktyczna „Łyna”, gdzie uczniowie wysłuchali fragmentu opowiadania propagującego zachowania proekologiczne. Zaopatrzeni w gumowe rękawice i worki posprzątaliśmy teren wokół szkoły. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem zbierali śmieci i podziwiali piękno otaczającej nas przyrody. Celem spotkania było zaprezentowanie uczniom polskiej literatury, która opisuje fascynujący świat przyrody, skutki jej zanieczyszczenia i zachęcenie do działań na rzecz ochrony naszej planety.

          • Na tropach dziedzictwa regionu

          •  Uczniowie klasy IIIb postanowili poznać potrawy regionu warmińskiego. W tym celu wybrali się na spotkanie z  przedstawicielkami Koła Gospodyń Wiejskich w Sępopolu.

            Na początku dowiedziliśmy się czym zajmują się członkinie tej organizacji. Panie opowiedziały o swoich działaniach, co jest ich pasją i jakie odnoszą sukcesy w sekcji kulinarnej. Dzieci dowiedziały się, że kuchnia mieszkańców Warmii była dość prosta. Na stołach królowały ziemniaki, gruba kasza gryczana, kiszona kapusta, chleb oraz potrawy mączne – pierogi i kluski. Dla naszych potrzeb warsztatów kulinarnych panie przygotowały już wyrobione, puszyste ciasto drożdżowe, z którego wspólnie przystapiliśmy do przygotowania warmiaków z ciasta drożdżowego, czyli racuchów. Wszyscy chętnie rozwałkowywali ciasto i wykrawali przeróżne formy, były drożdżowe rybki, kwiaty, słoneczka, ślimaki co tylko podpowiadała dzieciom wyobraźnia. Podczas smażenia tak pieknie pachniało, że nie mogliśmy doczekać się, aby zasiąść do stołu i spróbować włsnoręcznie wykonanych wypieków. Zrobiło się  przepysznie.

                 Serdecznie dziękujemy Paniom za poświęcony nam czas i bardzo miłe spotkanie. Życzymy dużo sił i energii w działaniach na rzecz społeczności lokalnej.

          • Przytul się do drzewa

          • Rocznie w Polsce wybucha ponad 6000 pożarów lasów. 77% tych pożarów powstało z winy człowieka! Pokazujemy, że los lasów nie jest nam obojętny! Dlatego uczniowie klas 4-8 włączyli się w kampanie PRZYTUL się do DRZEWA. Na czym polega kampania? Nic skomplikowanego! Wyszliśmy na dwór i przytuliliśmy się do drzewa, otoczyliśmy je swoją miłością. Dzięki temu drzewa poczuły się bezpieczne, a my sprawimy, że takimi małymi krokami jesteśmy w stanie pokazać całej Polsce, że sprzeciwiamy się celowym podpaleniom lasów!

            Ponadto, drzewa nie będą wobec nas obojętne. Faktem jest, że drzewoterapia, czyli zielona energia drzew ma niesamowity, uspokajający wpływ na nasze zachowanie. Dzięki akcji PRZYTULENIU się do DRZEWA nie tylko pokażemy mądrą postawę leśną, ale i zyskamy coś dla siebie. Agnieszka Szyndler

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sępopolu
      • 897613155
      • al. Wojska Polskiego 8 11-210 Sępopol Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych