• "Pomosty"

          • Dzisiejsze zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej "Pomosty" odbyły się w pracowni komputerowej. Uczniowie klasy 3a i 4b indywidualnie i w parach tworzyli projekty kart świątecznych. Zajęcia dostarczyły wielu pozytywnych emocji oraz były okazją do przełamania nieśmiałości pomiędzy uczniami różnych etapów edukacyjnych.

          • Mamy go :)

          • Dzisiaj odbyła się uroczysta gala wręczenia certyfikatów Szkoła Wierna Dziedzictwu. Tak jak już pisaliśmy w gronie wyróżnionych znalazła się nasza szkoła. Jesteśmy bardzo dumni z tego osiągnięcia. W tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w realizację poszczególnych zadań i pomogły nam w osiągnięciu sukcesu.

          • W gabinecie weterynarza

          • W ramach realizacji bloku tematycznego oraz programu doradztwa zawodowego uczniowie klasy Ia, Ib odwiedzili gabinet weterynaryjny Vet-R-Ka w Sępopolu.  Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza, poszerzenie wiadomości na temat opieki nad zwierzętami i uświadomienie uczniom, że zwierzęta też chorują i wymagają pomocy i leczenia.

            W gabinecie lekarz weterynarii pani Karolina Kuklińska opowiadała uczniom na czym polega jej praca, czym się zajmuje, jakie zwierzęta leczy, w jaki sposób należy pielęgnować zwierzęta domowe. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali sprzęty potrzebne do pracy lekarzowi.

            Wychowawczynie wraz z uczniami bardzo dziękują pani doktor za spotkanie!

            I. Kuniej, K. Wierzbowska

          • Magiczna podróż z Piotrusiem Panem

          • Dzieci z przedszkola oraz uczniowie z klas I-III naszej szkoły 28 listopada udali się do BDK w Bartoszycach na musical pt.”Piotruś Pan”. Podczas muzycznego spektaklu wraz z aktorami wyruszyli na wspaniałą, muzyczną opowieść o chłopcu żyjącym w beztroskiej krainie Nibylandii,  aby tam poznać jego zabawne historie. Wszyscy z dużym zainteresowaniem śledzili magiczną, roztańczoną i rozśpiewaną podróż głównego bohatera i jego przyjaciół.

            Opiekun grupy wiekowej Krystyna Wierzbowska

             

          • Święto pluszowego misia

          • Nasze przedszkole włączyło się w obchody święta pluszaka wszystkich maluchów, czyli Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji odbył się przedszkolny konkurs recytatorski pt. "Dla Ciebie Pluszowy Misiu", w którym udział wzięły dzieci z naszego przedszkola. Przedszkolaki z radością i dużym zaangażowaniem zaprezentowały nauczone wiersze. Jury, Pani Dyrektor Edyta Jurewicz Bach i Pani Danuta Cybula z MGOK w Sępopolu nagrodziły następujące dzieci: 1 miejsce: Fabian Pyrcz z grupy 4-5 latków i Laura Średzińska z grupy 6 latków; 2 miejsce: Szymon Sieciński z grupy 6 latków i Anna Roman z grupy 5-6 latków; 3 miejsce: Marcelina Kwakszys z grupy 4-5 latków i Kacper Guz z grupy 3-4 latków. Wyróżnienia otrzymali: Julia Zadworna, grupa 3-4 latków Maja Kwakszys, grupa 3-4 latków Dominik Siemaszko, grupa 4-5 latków Antoni Bukiel, grupa 6 latków.

          • Wystawa

          • 24 listopada nasze Przedszkolaki miały możliwość uczestnictwa w wystawie Pani Teresy Barsz- Ward pt. "Pasja nie jedno ma imię" w MGO-K w Sępopolu. Kolekcja lalek bardzo przypadła najmłodszym do gustu.

          • Z wizytą u Świętego Mikołaja

          • Chociaż do Świąt Bożego Narodzenia jest jeszcze niespełna miesiąc, najmłodsi uczniowie z klas I-III postanowili odwiedzić Świętego Mikołaja, który zagościł  w swojej mazurskiej Przystani mieszczącej się nad jeziorem Tajty w okolicach Giżycka. W chwili zaparkowania autokaru czekały na nas Elfy – pomocnicy Mikołaja, to one wprowadziły w magię zbliżających się świąt. Na dzieci czekały różnorodne atrakcje. Można było uczestniczyć w interaktywnym przedstawieniu i poznać świat psotnych Elfów, przejść przez komin treningowy do sali, w której rozwiązywano zagadki, poznać przepis na pierniczki Pani Mikołajowej,  uczestniczyć w drużynowej konkurencji w Expressie polarnym, a na koniec odwiedzić komnatę Świętego Mikołaja i tam spotkać się z samym Mikołajem, który wie wszystko, jacy byliśmy w tym roku.

            Był to dzień pełen emocji i niezapomnianych wrażeń.

            Opiekun grupy wiekowej Krystyna Wierzbowska

          • Dzień Praw Dziecka w naszej szkole

          • Jak co roku społeczność naszej szkoły aktywnie włączyła się do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF, który przypada 20 listopada. W tym roku świętowaliśmy 21 listopada. Postawiliśmy na jedność i solidarność, z jaką spotykamy się w sporcie, który potrafi jednoczyć ludzi ponad podziałami. Tego dnia ubraliśmy się w różne odcienie niebieskiego. W ten sposób chcieliśmy wyrazić swoją solidarność ze wszystkimi dziećmi na świecie, których prawa nie są przestrzegane.
            Uczniowie świetnie bawili się w sportowym turnieju Drużyn Praw Dziecka. Trzy drużyny, składające się z uczniów od klasy 1-8, zmagały się dzielnie w przygotowanych konkurencjach sportowych. Zwyciężyła Drużyna Prawa do Odpoczynku i Zabawy. Na drugim miejscu ex aequo znalazły się drużyny prawa do edukacji i prawa do prywatności. Uczniowie udowodnili, że bez względu na płeć, wiek, czy możliwości fizyczne można się świetnie bawić będąc w jednej drużynie - Drużynie Praw Dziecka.

            Tak, jak co roku też,  w poszczególnych klasach i grupach przedszkolnych odbyły się zajęcia poświęcone prawom dziecka. A kolorem dominującym na szkolnych korytarzach, salach  był … oczywiście niebieski:)

          • Wizyta na posterunku

          • Klasa IIa w ramach poznawania różnych zawodów odwiedziła 18.11.2022 r. Posterunek Policji w Sępopolu. Gospodarzem był asp. szt. Rafał Słupianek, tata naszego Kuby. Pan Rafał oprowadził uczniów po posterunku i zaprezentował przedmioty, które służą policjantom w ich codziennej służbie. Atrakcją dla dzieci był zaprezentowany  radiowóz, który mogły obejrzeć z bliska. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

             

          • Pasowanie na przedszkolaka

          • Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która odbyła się 17 listopada w grupie Smerfy. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpiło uroczyste przyrzeczenie, po którym Pani Dyrektor wręczyła dzieciom dyplomy i medale. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech

          • Dumni z Powstańców

          • W naszej szkole trwa  kampania historyczna BohaterOn upamiętniająca uczestników Powstania Warszawskiego akcja BohaterOn. Uczniowie wysyłają życzenia Powstańcom. Tym razem byli to nasi najmłodsi z I a. Podczas zajęć wspólnie obejrzeli przedstawienie kukiełkowe pt. „Niebajka o Powstaniu Warszawskim”. Następnie mieli możliwość wypowiedzenia się, w jaki sposób oni sami mogą wyrażać swój patriotyzm. W toku dyskusji zrozumieli, że patriotą i bohaterem można być nie tylko w czasie wojny, ale również w czasie pokoju. W podziękowaniu Powstańcom za ich walkę o wolność, uczniowie wykonali pracę plastyczną - Znak Polski Walczącej na tle barw narodowych.

             

            Wychowawca Krystyna Wierzbowska

          • Świat i My

          • Projekt Świat i MY(ślimy krytycznie) realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.Dzisiaj klasa 6a w ramach lekcji języka polskiego wzięła udział w warsztatach Akademii Krytycznego Myślenia zorganizowanych przez Projektor - program, który łączy aktywnych studentów oraz otwartych na innowacje w edukacji nauczycieli i ma na celu stworzenie modelu edukacyjnego rozwijającego kompetencje krytycznego myślenia. Prowadzącą warsztaty była studentka z Katowic pani Sylwia Korzon. W trakcie zajęć uczniowie zmagali się z problemem, jak odróżnić fake news od informacji prawdziwej. Szóstoklasiści uczestniczyli w wielu aktywnościach z zastosowaniem TIK, mogli się również poruszać, podyskutować i wypowiedzieć swoją opinię. Zajęcia służyły rozwijaniu kompetencji 4K, czyli komunikacji, kreatywności, kooperacji i krytycznego myślenia. Uczniowie i uczennice dowiedzieli się, jak nie dać się oszukać, jak i gdzie znaleźć wiarygodne źródło informacji, czym  jest fake news. Mogli również porównać siebie i swoje zasoby z umiejętnościami osoby, która umie myśleć krytycznie, bo jak mówił Janusz Korczak: Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.

          • Obchody Święta Niepodległości

          • Podtrzymując naszą lokalną tradycję, w 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, społeczność naszej szkoły wzięła udział w uroczystej Mszy za Ojczyznę trakcie nabożeństwa czwartoklasiści wraz z przedstawicielami ósmoklasistów zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, ukazując jak ważna jest wolność w życiu człowieka, narodu, państwa.

            Serdecznie dziękujemy naszym gościom: władzom samorządowym – p. Burmistrz, przedstawicielom służb mundurowych i jednostek organizacyjnych za uświetnienia obecnością ważnej dla nas  uroczystości. Dziękujemy też duszpasterzom naszej parafii za pomoc w organizacji dzisiejszego przedsięwzięcia.

            Po powrocie do szkoły, o godzinie 11.11, w ramach akcji Szkoła do Hymnu cała społeczność szkolna odśpiewała uroczyście Mazurka Dąbrowskiego.

            To był udany, pełen wrażeń i emocji dzień rozwijający postawę patriotyczną wśród naszych uczniów.

          • Śniadanie daje moc - naszym przedszkolakom

          • W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu odbyło się "Śniadanie daje moc " - jedno z zadań projektowych z Projektu " Z ekologią na Ty" . Była to okazja do wspólnego i warto dodać zdrowego śniadania, dodatkowo wzbogaconego własnoręcznie wykonanymi kulkami mocy, które wzmocniły dzieci i dodały im energii na cały dzień. W spotkaniu tym nauczycielkom pomogli Rodzice, którym serdecznie dziękujemy za chęci i zaangażowanie.

          • Gala - Śladami bohaterów AK

          • Dzisiaj, do niedawna nasi uczniowie, obecnie absolwenci: Maria Stankiewicz, Pola Lipińska, Henryk Piorun podczas uroczystej gali w Muzeum Powstania Warszawskiego odebrali tytuł laureata i nagrody rzeczowe w Ogólnopolskim konkursie Śladami bohaterów AK za pracę poświęconą Franciszkowi Kiejdo ps. „Orzeł”. Organizatorem konkursu była Fundacja na rzecz Wielkich Historii, a mecenasem PGE. Patronatem honorowym przedsięwzięcie objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej. Bardzo ważnym momentem uroczystości, który pozostanie na długo w pamięci, było bardzo poruszające wystąpienie Janusza Komorowskiego ps. „Antek”, żołnierza AK, obecnie członka prezydium Zarządu Głównego.

            Serdecznie gratulujemy naszym uczniom - absolwentom sukcesu. Dzięki swojemu zaangażowaniu staliście się współautorami szlaku pamięci polskiego podziemia. Nie przestawajcie, poszukujcie. Życzymy Wam kolejnych sukcesów już w nowych szkołach.

          • Szkolny "bazar"

          • Wychodzisz do sklepu i widzisz, że kilogram ziemniaków kosztuje 1,75zł. Chcesz kupić 1,5 kg. Ile zapłacisz za zakupy? Ile pieniędzy pozostanie w Twojej kieszeni? Aby to obliczyć uczniowie klasy czwartej a i piątych w ramach wdrażanej innowacji „Matematyka w życiu codziennym” uczestniczyli w „innej” lekcji matematyki.  Uczniowie klasy czwartej przygotowali „Bazar”, gdzie można było zrobić zakupy. Uczniowie w mieszanych grupach, dysponując określonymi środkami finansowymi😊 przystąpili do działania. Ich zadanie polegało na zakupie różnych produktów, wyliczeniu ceny i reszty. Zadaniem było też przeliczanie jednostek monetarnych - złoty i groszy.  Uczniowie korzystali z zasad rachunkowości szacując, ile mamy zapłacić lub co możemy kupić za posiadane pieniądze. Dzięki takim zajęciom uświadomili sobie, że znajomość matematycznych zagadnień okazuje się bezcenna w życiu codziennym. „Zakupy” sprawiły uczniom wiele radości i dostarczyły wielu pozytywnych emocji i oczywiście utrwaliły dotychczasową wiedzę.

          • Trzymamy kciuki

          • W związku z realizacją projektu "Kreatywne prace plastyczne" nasi uczniowie: Aleksander Śledziński kl. 6a, Pola Rogińska kl. 5b i Kalina Wierzbicka kl.7a wzięli udział w międzynarodowym konkursie plastycznym o nagrodę Ministra Spraw Zagranicznych Japonii organizowanym przez firmę Pentel. Prace naszych uczniów będą walczyły o najwyższą nagrodę w Japonii. Trzymamy kciuki za Młodych Artystów! Powodzenia!

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sępopolu
      • 897613155
      • al. Wojska Polskiego 8 11-210 Sępopol Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych