• Dzień Babci i Dziadka

• 21 i 22 styczeń to wyjątkowe daty w kalendarzu – święto wszystkich Babć i Dziadków. Z okazji dnia Babci i Dziadka dnia 17 stycznia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sępopolu nasze przedszkolaki pod czujnym okiem wychowawczyń przygotowały przedstawienie. Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Gościliśmy również rodziców małych artystów oraz Panią Burmistrz Sępopola Irenę Wołosiuk.Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość. 17 i 18 stycznia grupa Smerfów (4-5 latków) zaprezentowały Jasełka. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi.Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom dużo miłości od Swoich wnuków, radości, zdrowia i wszelkiej pomyślności na każdy dzień!!!

• Spotkanie z policjantem „Bezpieczne ferie”

•

Zima w pełni i ferie zimowe tuż, tuż. Zanim uczniowie udadzą się na wypoczynek, należy przypomnieć podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Z tej okazji, w dniu 16 stycznia 2024r., najmłodsza grupa wiekowa gościła u siebie funkcjonariusza Policji mł. asp. Pana Marcina Kabelisa. Tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas zabaw poza domem, jak również przestrzeganie przed niebezpieczeństwem w domu. Podczas spotkania  pan policjant przypomniał dzieciom m.in. o tym jak należy bezpiecznie spędzać zbliżający się czas wolny. Przestrzegał przed zagrożeniami jakie mogą ich spotkać w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Mówił o niebezpieczeństwie zjazdów sankami w okolicach dróg, zbiorników wodnych, wchodzenia na zamarznięte rzeki czy stawy. Opowiedział jak należy organizować kulig czy bitwę na śnieżki, by zabawy te kończyły się szczęśliwie. Ponadto przypomniał wszystkim o ważnych telefonach alarmowych wykorzystywanych w sytuacjach zagrożenia, a także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Kończąc spotkanie poinformował o akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, przygotowanej przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji oraz zachęcił do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym "Śnieżny dekalog".

Opiekun grupy wiekowej Krystyna Wierzbowska

• Razem w grupie

• Bardzo dziękujemy p. Elżbiecie  Żuławskiej z PCRE w Bartoszycach za poprowadzenie zajęć  w naszych najstarszych grupach przedszkolnych pod tytułem - "Razem w grupie" Zajęcia miały ma celu kształtowanie poczucia własnej wartości, rozbudzenie w dzieciach wiary, że mogą osiągnąć sukces jeśli tylko podejmą działanie. Zajęcia wywołały  wiele pozytywnych emocji. Każde dziecko z ogromną radością podejmowało kolejnych zadań do wykonania.