• Warsztaty w klasie II b

• Uczniowie klasy IIb  z okazji Międzynarodowego Dnia Zdrowia Roślin 13 maja uczestniczyli w warsztatach, które poprowadziły panie  pracujące w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Bartoszycach. Na wstępie uczestnicy zajęć obejrzeli prezentację dzięki której dowiedzieli się jakie są zadania inspekcji, jaka jest rola środków ochrony roślin oraz uświadomili sobie jak ważne jest istnienie pszczół w przyrodzie. Mieli również okazję obejrzeć gabloty z kolekcjami różnorodnych motyli, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i uważnie słuchając informacji na ich temat. Zamieniając się w pracowite pszczółki każdy uczeń posadził sadzonkę pomidora pod bacznym okiem pracowników inspekcji. Kolejnym zadanie uczniów będzie dbanie o swoje rośliny, tak aby wyhodować owoce pomidorów.

Dziękujemy paniom: Katarzynie Suszko, Małgorzacie Tarczewskiej, Bożenie Bukowskiej – Czeczko dzięki którym odbyły się ciekawe warsztaty o czym świadczyło zaangażowanie uczniów.

• Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

• Uczniowie klasy IIa z okazji XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zostali zaproszeni do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Sępopolu, aby uczestniczyć w zajęciach, których tematem był pieniądz. Bardzo aktywnie brali udział i odpowiadali na pytania p. Danuty Cybuli z zakresu finansów. Dowiedzieli się także, jaka była historia pieniądza od wymiany towaru na towar, po pieniądz kruszcowy, papierowy, bezgotówkowy i elektroniczny.

Zajęcia zakończyły się zadaniem sprawnościowym przygotowanym przez p. Ewę Siedler. Dzięki dobrej współpracy uczniowie uzyskali wysoki wynik, nawiasem mówiąc taki sam jak nasi poprzednicy – klasa IIb. Super! Przerywnikiem w zajęciach był grupowy taniec z p. Pauliną Lewandowską.

Dziękujemy p. Danucie Cybuli, p. Ewie Siedler i p. Paulinie Lewandowskiej za zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć.

Wychowawczyni klasy Krystyna Wierzbowska

• Święto Szkoły

• W miniony piątek nasza społeczność szkolna świętowała. Był to dzień, naszej patronki Ireny Sendlerowej. W tym roku obchodziliśmy go inaczej, w formie festynu rodzinnego pod hasłem „To co najcenniejsze każdy ma w sobie. W sercu.” Ze względu na pogodę bawiliśmy się w szkole. Było gwarno i radośnie. Oczywiście wiele się działo. Uczniowie wzięli udział w pokazie ratownictwa wodnego w ramach projektu „Aktywni Błękitni” i w pokazie przygotowanym przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Rozegrany został  Międzypokoleniowy Turniej VaBanque - „Życie i działalność Ireny Sendlerowej” i mecz finałowy Szkolnego Turnieju Szachowego. Podsumowaliśmy projekt „Skrzydła Szlachetności” przyznając tytuły „Anioł Szlachetności”. Wręczyliśmy nagrody za udział konkursach w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł i programu „Aktywni Błękitni”. Na scenie zaprezentowały się wszystkie grupy przedszkolne i klasy I-VIII. W ich wykonaniu zobaczyliśmy pokazy wokalne i taneczne.

Występom na scenie towarzyszyły ciekawe atrakcje. Zainteresowani  mogli  z pomocą alkogogli i narkogogli sprawdzić na sobie działanie środków odurzających na organizm człowieka oraz zapoznać się ze specyfiką służby funkcjonariuszy Straży Granicznej i wykorzystywanym przez nich sprzętem.

Uczniowie i przybyli goście mieli możliwość skorzystania też z różnorodnej oferty stoisk rękodzielniczych i gastronomicznych.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za liczną obecność, zaangażowanie i okazane wsparcie, Dziękujemy OSP Sępopol i Placówce Straży Granicznej w Sępopolu za profesjonalnie przeprowadzone pokazy.

Szczególne podziękowania kierujemy do naszych Darczyńców. Bez Was organizacja tak dużego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa.

• Z wizytą w bibliotece

• Uczniowie klasy II b 8 maja uczestniczyli w lekcji zorganizowanej w bibliotece miejskiej. Temat był bardzo poważny - pieniądze, skąd się biorą?, do czego są potrzebne?, jak robimy zakupy i jak za nie płacimy, czy i jak oszczędzamy? Na koniec dostaliśmy wspólne zadanie do wykonania. Dobra organizacja pracy pozwoliła nam uzyskać wysoki wynik.

• Akademia z okazji Świąt Majowych

•

W przeddzień uroczystości majowych w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, której głównymi bohaterami byli uczniowie klas II. Zaprezentowali oni program słowno-muzyczny, który wprowadził nas w obchody zbliżających się świąt:  Święta Pracy, Świata Flagi i Święta Konstytucji. Przypomnieli nam, ważne wydarzenia z historii naszego państwa i uświadomili czym powinna być dla nas  jest Ojczyzna i patriotyzm. Brawo!

Dopełnieniem dzisiejszej uroczystości był  konkurs  wzorowany na telewizyjnym teleturnieju Va Banque pod hasłem „Wiem wszystko o Polsce, bo jestem Polakiem”.  Do rywalizacji stanęli uczniowie klas I-III. W mieszanych grupach mogli sprawdzić swoją wiedzę o Polsce, a także wykazać się umiejętnością podejmowania ryzyka. Gratulujemy wszystkim uczestnikom posiadanej wiedzy, a zwycięzcom odwagi w podejmowaniu decyzji.