• Wycieczka do „Gwarka” w Pięknej Górze

          • W oczekiwaniu na Święta Wielkiej Nocy  dzieci ze starszych grup przedszkolnych wyruszyły na poszukiwanie wielkanocnego zająca. W piątek 22 marca uczestniczyły w wycieczce  do „ Gwarka „ w Pięknej Górze gdzie „ Kurczak Reporter” oraz jego przyjaciółka „Kurczak Sportowiec” wprowadziły dzieci w świat przygód, magii i kreatywności. Cała przygoda trwała kilka godzin jednak czas upłynął nam niebywale szybko i bardzo aktywnie. Na zakończenie wyprawy  każde dziecko otrzymało dyplom pamiątkowy .  

          • Wolontariusze w nowej roli:)

          • Woda dla pokoju - to hasło tegorocznych obchodów Światowego Dnia Wody przypadających co roku 22 marca. W tym roku wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu przeprowadzili w klasach pierwszych warsztaty mające na celu zwrócenie uwagi na problem dostępności ludzi na świecie do pitnej wody. Pierwszoklasiści świetnie poradzili sobie z zadaniami przygotowanymi przez wolontariuszki zasłużyli na miano strażników wody. Wiedzą jakie są sposoby na oszczędzanie wody  i z pewnością tę wiedzę wdrożą w swoim życiu.

          • Kreatywne warsztaty

          •     Uczniowie klas pierwszych, 22 marca mieli okazję do twórczego przygotowania się do zbliżających się Świąt Wielkanocnych, biorąc udział w warsztatach kreatywnych przeprowadzonych pod kierunkiem  p. A. Tyszkiewicz. Uczestnicy spotkania wykonali piękne stroiki świąteczne, rozwijać swoje zdolności plastyczne, manualne, pobudzając wyobraźnię i aktywność twórczą. Zajęcia sprawiły uczniom dużo radości, a ich prace z pewnością zostaną wykorzystane do świątecznego wystroju mieszkań.

                 Rodzicom dziękujemy za możliwość  udziału w warsztatach J

          • Pierwszy Dzień Wiosny

          • 21 marca w czwartkowy poranek wszyscy uczniowie z najmłodszej grupy wiekowej świętowali Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny uczniowie klas pierwszych i drugich rozpoczęli od zmagań w Turnieju Dwa Ognie, w którym zwycięzcą została drużyna klasy II b. Natomiast uczniowie klasy III a uczestniczyli w turnieju wiedzowym Vabank, w którym mogli sprawdzić swoją wiedzę w różnych kategoriach. Cztery zespoły zmagały się z pytaniami z kategorii: język polski, matematyka, przyroda, język angielski, lektury, zagadki. Bezkonkurencyjny okazał się zespół w składzie: Zuzia, Bartosz, Julia i Marcel.

            Po zmaganiach sportowych i wiedzowych przy dźwiękach instrumentów udaliśmy się korowodem z marzanną, aby pożegnać zimę i przywitać wiosnę. Na czele korowodu chłopcy nieśli marzannę, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji. Przy ognisku śpiewaliśmy piosenki o wiośnie i w ten sposób próbowaliśmy odstraszyć zimę i wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły, mając nadzieję, że wiosna zagości u nas na dobre, a wraz z nią dni pełne słońca.

             

            Opiekun grupy wiekowej: Krystyna Wierzbowska

          • ,,Marzanno, Marzanno Ty ze słomy panno ...

          • ,,Marzanno, Marzanno Ty ze słomy panno koleżanko zimy dzisiaj cię spalimy. Dzisiaj cię żegnamy a wiosnę witamy"21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały nadejście wiosny. Tego dnia wszyscy uśmiechnięci z pięknymi kolorowymi Marzannami wyruszyliśmy w barwnym korowodzie na stanice.Następnie spaleniem własnoręcznie wykonanych kukieł pożegnaliśmy złą zimę a powitaliśmy upragnioną wiosnę. Mamy nadzieję że wiosna słysząc głośne wołanie przedszkolaków posłucha i z nami pozostanie, zieleni łąki, trawy i drzewa oraz pozwoli rozkwitnąć pięknym kwiatom.

          • Sukcesy najmłodszych uczniów

          • Uczniowie klasy I b zajęli I miejsce w gminnym konkursie na ozdobę wielkanocną, wykonując wspólnie drzewko wielkanocne. W kategorii klas 1-3 sukces osiągnęli także Szymon Siedler z kl. I b – I miejsce oraz Franciszek Grabiński z kl. II b -  II miejsce. Zwycięscy konkursu podczas imprezy - Sępopolskie Kaziuki Wilniki  otrzymali dyplomy oraz karty podarunkowe.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

          • Spotkanie z uczniami z Liceum Mundurowego Feniks

          • 18 marca 2024r. uczniowie klas siódmej i ósmej spotkali się z przedstawicielami Liceum Mundurowego Feniks z Kętrzyna. Uczniowie tegoż liceum w interesujący sposób zapoznali nas z ofertą edukacyjną placówki oraz zasadami naboru. Kto wie może wśród naszych uczniów są przyszli żołnierze?

          • W pogoni za Wielkanocnym Zającem

          • Wielkimi krokami zbliżają się święta Wielkiej Nocy. Dlatego też najmłodsi uczniowie z klas I-III postanowili odwiedzić Wielkanocnego Zajączka, który zagościł  w swojej mazurskiej Przystani. Zaraz po przyjeździe czekał na nas Kurczak Drogowskaz, który zaprosił wszystkich do świata szalonych przygód i niezwykłych przeżyć. Na dzieci czekały różnorodne atrakcje. Na początek dzieci ćwiczyły celne oko, bystrość i szybką reakcję  w nerfowych potyczkach śmigusa dyngusa. W norce wielkanocnego zająca mogły odkryć tajemnice magicznego świata oraz poznać nowe oblicze nieskończoności. Następnie zostały zaproszone do świata Wielkanocnych Cudów, gdzie spotkali się z magią, tajemnicą i niespodziankami. Pobyt w Gwarku zakończyliśmy na Jarmarku Wielkanocnym.

            Był to dzień pełen emocji i niezapomnianych wrażeń.

            Opiekun grupy wiekowej Krystyna Wierzbowska

          • Dzień Kobiet w przedszkolu

          • Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych, 8 marca odbyła się uroczystość z tej okazji. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki.

            Chłopcy złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat”, i wręczyli piękne laurki i niespodzianki. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach między innymi w porządkowaniu sali po zabawie. Było można usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Wiele radości sprawiły dzieciom przygotowane z tej okazji zabawy i konkurencje.

            Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.

            Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia.

          • Konkurs recytatorski - etap gminny

          • 08.03.3024 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sępopolu odbyły się eliminacje gminne do XXXX Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego ,,Spotkanie z poezją 2024”. Uczennice naszej szkoły zaprezentowały się recytując utwory poezji dziecięcej. Komisja w składzie: p. Dorota Górecka, p. Ewa Kapusto, p. Danuta Cybula oceniła prezentowane utwory. I miejsce w ,,Kategorii klas I-III" zajęła Zuzanna Gwóźdź, II miejsce w tej samej kategorii zajęła Kalina Zdziebło. W ,,Kategorii klas IV-VI" II miejsce zajęła Lena Grudzień. Zdobywczyni I miejsca zaprezentuje naszą szkołę na następnym etapie konkursu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

          • Wielkanocna Palma

          • Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych dzieci z grup przedszkolnych uczestniczyły wraz z Rodzicami warsztatach robienia i ozdabiania palm wielkanocnych. Celem warsztatów było kultywowanie pięknej polskiej tradycji ludowej, jak również zainteresowanie najmłodszego pokolenia rękodziełem ludowym. Ze zgromadzonych materiałów przyrodniczych, bibułkowych kwiatów, tasiemek i wstążek uczestnicy warsztatów wykonali okazałe i kolorowe palemki, które zostały sprzedane na zorganizowanym później kiermaszu. Barwne, poświęcone palmy będą piękną ozdobą w domach naszych przedszkolaków. Dodatkową atrakcją był konkurs na najładniejszą palmę. W wyniku tego konkursu niezależna komisja wyłoniła trzy najładniejsze prace. Były też wyróżnienia i podziękowania za udział.

          • Drodzy Rodzice -„Godzina dla Młodych Głów”

          • Drodzy Rodzice!

            „Godzina dla Młodych Głów” to pilotażowy program profilaktyczny, który w tym roku realizujemy w naszej szkole we wszystkich klasach. Jest on odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie uczniów, rodziców i nauczycieli na otwartą rozmowę o zdrowiu psychicznym. Program jest realizowany w naszej szkole w czasie godzin wychowawczych, raz w miesiącu.

            Tematem pierwszego spotkania w październiku były emocje. Uczniowie dowiedzieli się jak ważna dla naszego zdrowia psychicznego jest umiejętność rozpoznawania i odczuwania emocji, zauważenia ich w momencie powstania u siebie innych. Wspólnie zastanawiali się nad rolą emocji, po co je w ogóle czujemy oraz poznali konstruktywne metody poradzenia sobie z emocjami, które mimo że bywają nieprzyjemne, to wszystkie są nam bardzo potrzebne.

            W listopadzie skupiliśmy się na potrzebach. Uczniowie uczyli się rozpoznawać  i nazywać potrzeby, a także dowiedzieli się jaki jest związek między emocjami a potrzebami człowieka.

            Na grudniowym spotkaniu rozmawialiśmy o naszych granicach, tych fizycznych, emocjonalnych, intelektualnych, społecznych i duchowych. Uczniowie różnicowali sytuacje, które są przekroczeniem granic, a które nie. Uczyli się w jaki sposób rozpoznawać je u siebie. Zrozumieli, że każdy ma swoje granice, które powinniśmy wzajemnie szanować.

            Na ostatnim spotkaniu w I półroczu młodzi ludzie nauczyli się, jak w sytuacji kryzysu formułować komunikat do osoby dorosłej wtedy, gdy poczują, że potrzebują wsparcia. Jeszcze raz wszystkim przypomniano gdzie mogą zwrócić się o wsparcie w sytuacjach problemowych.

            To nie koniec programu naszej przygody z Młodymi Głowami. W drugim półroczu skupimy się na higienie cyfrowej i bezpieczeństwie w sieci. Kolejne spotkania już w marcu

            Scenariusze lekcji zostały zbudowane przez specjalistki, m.in.: Aleksandrę Kuberską i Martę Jagodzińską - psycholożki tworzące Emocjonalia, a także Weronikę Snoch i Angelikę Friedrich z Nastoletniego Azylu oraz Justynę Żukowską-Gołębiewską - psycholożkę, reprezentantkę Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Psychologów i główną koordynatorkę programu profilaktycznego Godzina dla MŁODYCH GŁÓW.

             

            Lider szkolny programu „Godzina dla Młodych Głów”:

            Krystyna Stankiewicz

          • Drodzy Rodzice

          • Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę wystartowała właśnie z kampanią społeczną promującą cyfrową higienę i bezpieczny rozwój dzieci. Kampania „Blisko telefonu – z dala od dziecka” skierowana jest do rodziców dzieci do 6 roku życia i zwraca uwagę na negatywny wpływ korzystania przez rodziców z telefonów w obecności dziecka.

            W ramach kampanii powstał szereg materiałów edukacyjnych w tym: grafiki z przekazami kampanii, podcasty z ekspertami, porady dla rodziców. A wszystko to umieszczone na stronie:

            https://www.domowezasadyekranowe.fdds.pl/

            Dzięki tej kampanii rodzice małych dzieci mają szansę dowiedzieć się:

            - dlaczego korzystanie przez rodziców z telefonu przy dziecku ma negatywny wpływ na jego rozwój,

            - jak ograniczać ten czas przy dziecku,

            - jak rozpoznawać, że nadużywa się ekranów przy dziecku.

          • Spotkanie z poezją dziecięcą 2024

          • 4 marca 2024r. w najmłodszej grupie wiekowej odbył się szkolny konkurs recytatorski pod hasłem ,,Spotkanie z poezją dziecięcą 2024”. Przed jury oraz swoimi koleżankami i kolegami 16 uczniów zaprezentowało się deklamując przygotowane utwory poezji dziecięcej. W repertuarze deklamowanych wierszy były utwory Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej, Ignacego Krasickiego Aleksandra Fredry oraz współczesnych autorów: Doroty Gellner, Hanny Niewiadomskiej, Agnieszki Frączek, Danuty Wawiłow. Komisja w składzie p. Emila Deleżuch, p. Krystyna Stankiewicz, p. Monika Dąbrowska-Skwarek oraz p. Julia Kwiatkowska uważnie przysłuchiwała się recytacji utworów i oceniała je biorąc pod uwagę znajomość tekstu, przestrzeganie znaków przestankowych,

            właściwe tempo, intonację oraz interpretację. Każde z tych kryteriów było punktowane. Największą liczbę punktów i I miejsce zdobyła Kalina Zdziebło – uczennica klasy IIIa, II miejsce - Laura Średzińska uczennica klasy Ib, III miejsce Zuzanna Gwóźdź – uczennica klasy IIa. Zwyciężczynie będą reprezentować naszą szkołę w kategorii klas I-III w Gminnym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Sępopolu 8 marca.  Gratulujemy dziewczętom i życzymy powodzenia.

             

            Organizator konkursu szkolnego: p. K. Wierzbowska

          • Z wizytą w bibliotece

          • Uczniowie klasy IIa i IIb w miniony piątek odwiedzili Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Sepoplu w celu poznania pracy bibliotekarza. Uczestnicząc w zajęciach bibliotecznych prowadzonych przez panią Danutę Cybulę, uczniowie dowiedzieli się, że bibliotekarz nie tylko zajmuje się wypożyczaniem książek czy pomocą w wyszukiwaniu odpowiednich pozycji, które odpowiadają tematyce zainteresowań czytelników ale także, co dzieje się z książką, która zostaje zakupiona do biblioteki.  Otóż, każda taka książka musi przejść przez ręce bibliotekarza, który umieszcza ją w rejestrze bibliotecznym i nadaje jej odpowiednią sygnaturę. Każda z pozycji opatrywana jest pieczątką biblioteki, w której jest zarejestrowana. Bibliotekarz opisuje zbiory biblioteczne w katalogu elektronicznym (komputerowym). Dzięki Pani Danusi uczniowie mogli popracować z katalogami alfabetycznymi w formie papierowej. Każdy mógł wykazać się w odnalezieniu podanego przez panią Danutę i pań wychowawczyń nazwiska autora. Była to okazja do utrwalenia sobie alfabetu.

            Dziękujemy pani Danucie Cybuli za ciekawą lekcję biblioteczną.

            Wychowawczynie klas drugich

            p.Irena Kuniej, p.Krystyna Wierzbowska

      • Kontakty

        • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sępopolu
        • 897613155
        • al. Wojska Polskiego 8 11-210 Sępopol Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych