Na podstawie decyzji PSSE zajęcia w Przedszkolu zostają zawieszone do 2 listopada włącznie.
Grupa 5 i 6 latków uczy się zdalnie.
O dalszych zmianach będziemy informować na bieżąco.
Na podstawie decyzji PSSE zajęcia w Przedszkolu zostają zawieszone do 2 listopada włącznie.
Grupa 5 i 6 latków uczy się zdalnie.
O dalszych zmianach będziemy informować na bieżąco.
Na podstawie ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI I NAUKI 1) z dnia 23 października 2020r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od 26 października do 8 listopada 2020 r. uczniowie klas IV-VIII objęte są zdalnym nauczaniem.
Uczniowie klas I-III SP uczą się stacjonarnie według obowiązującego planu. Czynna jest świetlica, biblioteka i stołówka szkolna.
W szkole podstawowej w Sępopolu w klasach I-III oraz IV-VII odbył się konkurs plastyczny z okazji Tygodnia Cittaslow w Gminie Sępopol. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowania ideą Cittaslow wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie uzdolnień oraz zaangażowanie w propagowanie kultury dobrego, harmonijnego życia stanowiącego alternatywę wobec wielkomiejskiego pośpiechu i postępującej globalizacji. Tematyka prac dotyczyła: w klasach I-III - „Zrób wizerunek Ślimaka Cittaslow , w klasach IV-VII-„ Jak chciałbym, aby idea Cittaslow zmieniła Sępopol”.
Nagrody zdobyli:
W klasach I-III:
II miejsce – Filip Pawlak
W klasach IV-VII:
I miejsce – Piotr Łuszczyk
II miejsce – Wiktoria Roman
III miejsce – Henryk Piorun
Nagrodę specjalną otrzymał Piotr Szafrański
Wyróżnienia otrzymali:
Lena Grudzień, Kacper Strojny, Dominik Szafrański
WSZYSTKIM ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!
25 września w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Sępopolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Wydarzenie to miało na celu promocję książki i głośnego czytania.
Ponieważ tegoroczna Akcja Narodowego Czytania skupiała się na dramacie Juliusza Słowackiego pod tytułem „Balladyna”, my także zebraliśmy się, by wspólnie poczytać i posłuchać tego utworu.
Interpretację głosową fragmentów „Balladyny” zaprezentowali pani dyrektor, nauczyciele naszej szkoły oraz wybrani uczniowie, a przysłuchiwali się temu ósmoklasiści. Ponieważ dramat znajduje się w kanonie lektur obowiązkowych, każdy z uczniów powinien znać jego treść. Dlatego też nasi uczniowie w skupieniu poznawali losy bohaterów „Balladyny”.
Podczas spotkania zachęcaliśmy także do czytania wszelkich książek, nie tylko tych, które są pozycjami obowiązkowymi. Przecież wszyscy doskonale wiemy, że naprawdę WARTO CZYTAĆ.
Katarzyna Dytkiewicz
Powered by aSc EduPage