• Pamiętaliśmy...

          • 19 IV w rocznicę powstania w getcie warszawskim uczniowie kl I b uczcili to wydarzenie. Wysłuchali słuchowiska K. Jackowskiej - Enemuo " Było - nie ma - jest". W przystępny i bezpieczny emocjonalnie sposób uczniowie rozmawiali o wojnie, pustce, tęsknocie i smutku po stracie oraz jak radzić sobie ze stratą.

          • Gminny konkurs recytatorski

          • Dzisiaj odbyły się gminne eliminacje XXXIX  konkursu recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowało siedem uczennic. Cieszymy się z ich sukcesów. W kategorii kl. I-III I miejsce zajęła Kalina Zdziebło, II Maja Zach, III – Zuzanna Gwóźdź w kategorii kl. IV-VI II miejsce zdobyła Amelia Emilanów, a w kategorii kl. VII – VIII I miejsce jury przyznało Zuzannie Wojnowskiej. Oczywiście nie wszystkie uczennice  mogły znaleźć się w trójce najlepszych. Jednak jesteśmy dumni z występu każdej z nich. Serdecznie gratulujemy. Kalinie i Zuzi życzymy sukcesu na etapie powiatowym konkursu.

          • Ciekawe spotkanie

          • Uczniowie klas 4a i 4b w ramach Karty Rowerowej spotkali się funkcjonariuszami Komendy Powiatowej w Bartoszycach. Uczniowie poznali zasady poruszania się pieszych oraz rowerzystów na drodze zgodnie z Kodeksem Ruchu Drogowego. Podczas spotkanie wspólnie ćwiczono sposoby przejeżdżania rowerem przez skrzyżowania, drogi rowerowe oraz  przejścia dla pieszych. Uczniowie mieli również możliwość obejrzenia filmu dotyczącego  bezpieczeństwa na drodze oraz pracy policji. Na koniec spotkania wszyscy uczniowie klas 4 otrzymali prezenty w postaci opaski odblaskowej.

            Beata Morawska - Typa

          • Spotkanie z poezją dziecięcą

          • 4 kwietnia 2023r. w najmłodszej grupie wiekowej odbył się szkolny konkurs recytatorski pod hasłem ,,Spotkanie z poezją dziecięcą”. Przed jury oraz swoimi koleżankami i kolegami 14 uczniów zaprezentowało się deklamując przygotowane utwory poezji dziecięcej. W repertuarze deklamowanych wierszy były utwory Jana Brzechwy, Juliana Tuwima oraz współczesnych autorów: Małgorzaty Strzałkowskiej, Doroty Gellner, Hanny Niewiadomskiej i Agniszki Frączek. Komisja w składzie p. Teresa Barszcz-Ward, p. Leokadia Górczyńska i p. Anna Podhalska uważnie przysłuchiwała się recytacji utworów i oceniała je biorąc pod uwagę znajomość tekstu, wyrazistość mowy, właściwe tempo, intonację oraz interpretację tekstu. Każde z tych kryteriów było punktowane. Największą liczbę punktów i I miejsce zdobyła Zuzanna Gwóźdź uczennica klasy Ia, II miejsce Kalina Zdziebło – uczennica klasy IIa, III miejsce Maja Zach – uczennica klasy IIIa.  Zwyciężczynie będą reprezentować naszą szkołę w kategorii klas I-III w Gminnym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Sępopolu 14 kwietnia.  Gratulujemy dziewczętom i życzymy powodzenia.

            Organizatorzy konkursu szkolnego: p. A. Podhalska, p. K. Wierzbowska

          • Kolejna Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

          • Julka i Zuzia, nasze ósmoklasistki, w ramach realizacji zadania tegorocznego SDIM pod hasłem: „Zginąć, ale z honorem” (Krystyna Budnicka). Bohaterska walka zbrojna żydowskich organizacji bojowych z Niemcami z perspektywy 80 lat – o ludzki, społeczny i narodowy honor oraz godność, na przykładzie powstania w getcie warszawskim, przygotowały materiał, do którego obejrzenia serdeczne zapraszają całą lokalną społeczność.

            Film opowiada o powstaniu oczami patronki naszej szkoły I. Sendlerowej. Zachęcamy do jego obejrzenia:)

            Po obejrzeniu filmu swoją wiedzę można sprawdzić rozwiązując quiz.

            Kliknij tutaj

             

          • Wielkanoc tuż, tuż...

          • W dniach 28 i 29 marca 2023r. uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do Bombkarni „Doroszko” w Kętrzynie, aby uczestniczyć w wielkanocnych warsztatach malowania szklanych pisanek. Dzieci przywitał Elf- pomocnik Zająca, który od razu zabrał wszystkich w niesamowitą podróż w czasie, podczas której uczniowie poznali historię bombki i szklanych pisanek. Następnie wszyscy zobaczyli, w jaki sposób wydmuchuje się bombki. Odważni mogli podjąć się samodzielnej próby dmuchania. Podczas warsztatów każdy miał możliwość przygotować wielkanocne ozdoby samodzielnie według własnego pomysłu: powstały pisanki, serduszka, misie. Kolejnym etapem było zdobienie ozdób brokatem. Potem bombki trafiały do specjalnego pieca, a dzieci  w tym czasie udały się sali zabaw, a następnie zwiedzały to magiczne miejsce. Zobaczyły przepiękne dekoracje na różne okazje. Czas w bombkarni minął bardzo szybko i był fantastycznym przeżyciem. Każdy w te święta ozdobi swój stroik własnoręcznie wykonaną ozdobą, która pozostanie miłym wspomnieniem z wycieczki.

             Krystyna Wierzbowska

          • Warsztaty wielkanocne

          • 29 marca w przedszkolu odbyły się warsztaty Wielkanocne pt. "Wielkanocne tradycje". Dziękujemy  wszystkim przybyłym rodzicom i oczywiście dzieciom za obecność oraz zaangażowanie. Dziękujemy za wsparcie przedszkola w celu modernizacji placu zabaw 🥰. W trakcie warsztatów został również rozstrzygnięty konkurs na "Wielkanocne ciacho". Wzięło w nim udział 27 dzieci. W komisji mieliśmy zaszczyt gościć Panie z Koła Gospodyń z Sepopola i Panią Krystynę Teklak z księgarni w Sępopolu oraz panią  wicedyrektor.  To właśnie Panie zadecydowały o 1, 2 i 3 miejscu. 

            1 miejsce zajął - Jakub Kubicki z grupy 3/4 latkow.

            2 miejsce zajęła Olga Sęk z grupy 3/4 latkow i Iga Sęk z grupy 5/6 latkow.

            3 miejsce zajęła - Julia Zadworna z grupy 3/4 latkow.

            Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za udział w konkursie 🥰 

          • Wymarzone warsztaty:)

          • Środa tj. 22.03.23 r. był dniem bardzo długo wyczekiwanym przez nasze przedszkolaki. Dzieci nie mogły się doczekać warsztatów czekoladowych. Bardzo ciepło powitali nas zaproszeni organizatorzy warsztatów z "AKADEMIA KREATYWNOŚCI - Mobilne warsztaty dla dzieci". Przedszkolaki mogły przenieść się do magicznego świata czekolady, dotknąć i zobaczyć oraz powąchać owoc kakaowca - jego ziarna i skorupę. Dzieci z wszystkich grup wiekowych tworzyły i ozdabiały swoje czekoladowe kompozycje, wykazując się przy tym dużą pomysłowością. Na koniec każde dziecko otrzymało pudełeczko, które własnoręcznie ozdobiło i mogło spakować do niego czekoladę. Oczywiście nie mogło zabraknąć dyplomów "Czekoladowego cukiernika". Ten dzień na długo zapadnie w naszej pamięci, pełen wrażeń i słodkości.

          • Światowy Dzień Wody

          • Zmiany przyspieszamy - wodę oszczędzamy to tytuł projektu zrealizowanego przez wolontariuszy Szkolnego Klubu Unicef w ramach obchodów Światowego Dnia Wody. Święto to przypada co roku 22 marca i zawsze towarzyszy mu inne hasło. W tym roku brzmi ono: Przyspieszenie zmian. Co znaczy, że wszyscy musimy podjąć działania, aby rozwiązać problem związany z dostępnością ludzi na świecie do czystej wody.Celem projektu było przybliżenie naszym kolegom i koleżankom problemu związanego z dostępnością ludzi do wody, zastanowienie się nad sposobami na oszczędzanie wody oraz upowszechniania ciekawostek związanych z wodą.W klasach I-III przeprowadziliśmy warsztaty, w trakcie których uczniowie obejrzeli film o znaczeniu wody na świecie oraz wspólnie wypracowali sposoby na jej oszczędzanie. Na koniec swoją wiedzę o wodzie sprawdzili w quizie. Wszyscy  spisali się znakomicie i zasłużyli na otrzymanie odznaki strażnika wody.W ramach projektu została także przygotowana gazetka ścienna zawierająca ciekawostki na temat wody, a dla uczniów klas IV- VIII na librusie został udostępniony quiz Co wiecie o wodzie?.

          • Pierwszy Dzień Wiosny w naszym przedszkolu

          • 21 marca przedszkolaki świętowały Pierwszy Dzień Wiosny i Dzień kolorowej skarpety. W tym dniu dzieci z pięknie ubraną, kolorową Marzanną wyruszyły w barwnym korowodzie na stanicę. Zebrane wokół Marzanny recytowały wiersze i śpiewały piosenki o wiośnie. Ze względu na ekologię nasze Marzanny nie zostały wrzucone do rzeki lecz spalone. Mamy nadzieję, że wiosna posłucha przedszkolaków i zostanie już z nami na dobre. Na znak solidarności i wrażliwości na potrzeby osób z Zespołem Downa każdy dziś miał nałożone dwie różne kolorowe skarpetki, które są symbolem tolerancji i znakiem , że mimo odmienności możemy w pełni cieszyć się życiem.

          • Wiosnę rozpocząć czas

          • 21 marca wszyscy uczniowie z klas I-III świętowali nadejście wiosny. Dzień rozpoczęliśmy od międzyklasowego turnieju w dwa ognie, w którym zwycięzcą została drużyna klasy IIIa. Po zmaganiach sportowych udaliśmy się na stanicę, aby  tam połozyć kres zimie i w przygotowanym ognisku spalić zimową kukłę marzannę. Śpiewając piosenki o wiośnie wszyscy próbowaliśmy odstraszyć zimę, wierząc, że w ten sposób  skutecznie ją odgonimy. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły, ciesząc się, że w taki sposób mogliśmy w pełni przywitać wiosnę. Mamy nadzieję, że już teraz wiosna zawita do nas na dobre, a wraz z nią ciepłe, słoneczne dni.

            Opiekun grupy wiekowej: Krystyna Wierzbowska

             

          • Kolejne spotkanie ...

          • Dzisiaj kolejna ósma klasa wzięła udział w zajęciach poprowadzonych przez młodych ludzi - członków Fundacji dla Rodaka. Uczniowie poznali historię Polaków deportowanych do Kazachstanu, poszerzyli wiedzę o samym państwie, jego ustroju, przyrodzie, kulturze, tradycjach i obyczajach. Serdecznie dziękujemy za owocnie spędzony czas:)#fundacjadlarodaka

          • Spotkanie ósmoklasistów z ZSP nr 1

          • Ciąg dalszy poznawania oferty szkół ponadpodstawowych. Tym razem nasi ósmoklasiści poznali bliżej ofertę edukacyjną Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach. Otrzymaliśmy także zaproszenie na Dzień Otwarty, który odbędzie się 21 kwietnia 2023r.

          • Ciekawskie pierwszaki

          • Uczniowie klasy Ia od początku roku szkolnego zaangażowali się w realizację  ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Fundacji Uniwersytet Dzieci „Ciekawskie pierwszaki. Jak poznawać świat w klasie”. Projekt edukacyjny miał na celu rozwijanie dziecięcej ciekawości oraz trenowanie ważnych kompetencji społeczno-emocjonalnych. Grupa pracowała nad badaniem różnorodności figur geometrycznych, poznawali w  jaki sposób zwierzęta widzą świat, jakie właściwości ma drewno i co z niego powstaje, ćwiczyli orientację w przestrzeni układając schemat klasowego miasta, poznali ćwiczenia, które pomagają w koncentracji uwagi, tworzyli planszowe gry matematyczne.

               Zajęcia pokazały uczniom, w jaki sposób można też ciekawie spędzać czas wolny oraz pobudzały wrażliwość na piękno otaczającego świata.

            Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach, wykazywali się aktywnością, kreatywnością, ciekawymi pomysłami i zaangażowaniem

            Wychowawca Krystyna Wierzbowska

          • Konkurs matematyczny Kangur

          • 16 marca 2023r. odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur, w którym jak co roku wzięli udział nasi uczniowie z klas II-VII. Zmagali się oni z zadaniami o różnym stopniu trudności. Na pociechę każdy uczestnik otrzymał nagrodę - układankę przestrzenną. Teraz pozostaje nam czekanie na wyniki.

            Życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom konkursu.

          • Uczniowie klasy III listy piszą...

          • 15 marca uczniowie klasy III  wybrali się do pobliskiej placówki Poczty Polskiej. Wizyta ta poprzedzona była zajęciami, na których  uczniowie wykonywali kartki świąteczne, uczyli się pisania życzeń i listów. Utrwalili swój adres zamieszkania, adresując list do rówieśnika z klasy. Pani naczelniczka zapoznała  uczniów  z pomieszczeniami poczty oraz przekazała informacje dotyczące  pracy listonosza i osób pracujących w urzędzie oraz w jaki sposób dawniej  dostarczano listy. Uczniowie mieli  okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędników poczty oraz poznać zakres usług wykonywanych na poczcie. Odczytywali informacje dotyczącą dni i godzin pracy urzędu oraz  o której godzinie każdego dnia wybierane są listy ze skrzynki pocztowej. Osobiście zakupili znaczki naklejając je na kopertę, a następnie wysłać korespondencję do kolegów i koleżanek z klasy. Uczniowie w podziękowaniu za miłe przyjęcie wręczyli pani naczelniczce  kartkę z życzeniami świątecznymi dla wszystkich pracowników poczty.

                 Wizyta na poczcie z pewnością była dla uczniów nowym i ciekawym doświadczeniem, które wykorzystają w życiu codziennym.

          • Blisko, coraz bliżej ... :)

          • Już niebawem ósmoklasiści wybierać będą szkołę ponadpodstawową. To nie jest prosty wybór i dlatego trzeba się do niego solidnie przygotować. Jednym ze sposobów jest wnikliwe poznanie oferty szkół. Dziś gościliśmy przedstawicieli bartoszyckiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. E. Orzeszkowej, którzy w bardzo interesujący sposób przedstawili ósmoklasistom ofertę edukacyjną szkoły. Przybliżyli specyfikę wszystkich typów szkół mieszczących się w ich zespole i zaprosili nas na dzień otwarty. Dziękujemy Panu Piotrowi Stapajowi i uczennicom z Elizki. Miło nam było gościć Was w naszej szkole.

          • Ciekawe spotkanie

          • Bardzo serdecznie dziękujemy studentom Yevie, Angelinie i Yaroslavovi za dzisiejsze spotkanie – żywą lekcję historii. Reprezentując Fundację dla Rodaka przybliżyli ósmoklasistom Kazachstan – jego historię, kulturę, przyrodę, a przede wszystkim losy Polaków deportowanych na te tereny w okresie drugiej wojny światowej.

            Cyceron powiedział "Pamięć jest skarbnicą i strażnikiem wszystkich rzeczy".

          • Nie bójcie się chcieć...

          • Serdecznie gratulujemy dziewczętom z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach (w tym naszej  absolwentce), że nie bały  się podjąć wyzwania i  wzięły udział w projekcie Zwolnieni Z Teorii pod hasłem ,,Okaż serce zwierzakowi". Podczas spotkań z uczniami w naszej szkole uświadamiały, że warto pomagać zwierzętom z pobliskiej - Fundacji Marzenia Niechcianych Zwierząt  w Sędławkach.  Zachęciły uczniów do aktywnego udziału w organizowanej przez siebie zbiórce w ramach działań projektowych. Były bardzo przekonujące.  Uczniowie wykazali się otwartością serca. Dziewczęta zabrały karmę na łączna sumę 252 zł.

            Dziewczęta trzymajcie tak dalej, a My pamiętajmy, że warto pomagać!

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sępopolu
      • 897613155
      • al. Wojska Polskiego 8 11-210 Sępopol Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych